20.4.
20.4.
21.4.

Bardejov bez šance, Podbrezová opäť s dominantným výkonom

Prekvapenie sa nekonalo. Podbrezová vyhrala v 14. kole druhej ligy na ihrisku Partizána Bardejov 2:0 a ešte viac sa priblížila k úplnému čelu tabuľky. Víťazstvo v jej podaní bolo plne zaslúžené, od prvej do poslednej minúty mala zápas pod kontrolou a ani na chvíľku sa nedovolila nadýchnuť domácim, ktorým sa momentálne nedarí.

Tréner FK Železiarne Roman Skuhravý postavil do základnej zostavy všetkých štyroch reprezentantov do 21 rokov a bol to jeden z nich, Roland Galčík, ktorý po rýchlom brejku a presnej strele skóroval už v 2. min, no gól napokon pre ofsajd neplatil. V 9. min hlavičkoval Bakaľa po rohu vedľa, aby sa 23. min dostala lopta po osi Issa- Galčík k voľnému Ivanovi Timoschenkovi, ktorý nemal problém trafiť poloodkrytú bránku - 0:1. Hneď nato v plnom behu neprekonal Čikoša- Pavlička v domácej bránke Kováčik. Prvý polčas zakončila Kováčikova tvrdá strela nad.

Hneď v úvode bol v šanci Timošenko po centri Grendela, ale zblízka sa nepresadil. Železiarom vyšla pekná akcia až v 54. min, keď sa do Galčíkovho centra pekne položil Matej Grešák a hostia viedli 2:0. Ich víťazstvo mohlo byť vyššie, keďže sa v 70. min pískala penalta, ktorú zapríčinil stopér Lukáš Horváth faulom na prenikajúceho Galčíka. Erik Grendel však v zápase výborného Jána Čikoša - Pavlička neprekonal.

Dávid Keresteš: Ak sa nezlepšíme, výsledky samé neprídu

Bardejov sa nie a nie chytiť. V domácom tábore sa hotovali situáciu otočiť vo svoj prospech v sobotu. "Pripravovali sme sa na Podbrezovú dôkladne, ako na každého súpera a s cieľom bodovať na domácej pôde. Vedeli sme, že to bude náročný zápas proti jednému z najlepších mužstiev v druhej lige. Vedeli sme aj o silných stránkach súpera, no v zápase sme ich nedokázali eliminovať," hovoril smutným hlasom Dávid Keresteš.

Priebeh zápasu sa mu vôbec nehodnotil ľahko. "Podbrezová si hrala svoju hru a my sme sa im nevyrovnali v ničom. Všade sme boli neskoro, prehrávali sme osobné súboje a prakticky sme pre súpera neboli ničím nebezpeční. Môžeme ďakovať nášmu brankárovi Jánovi Čikošovi - Pavličkovi, že to neskončilo vyšším rozdielom v náš neprospech. V druhom polčase sa naša hra o niečo zlepšila, no na Podbrezovú to skrátka nestačilo," vyznal sa z pocitov domáci bojovník.

Pýtali sme sa na to hráča Bardejova už pred zápasom, ale opýtame sa znova. Čo musí mužstvo zlepšiť, kde sa musí chytiť, aby odvrátilo nelichotivé výsledky? Podotýkame, že Partizán má na konte zatiaľ jedinú výhru nad Námestovom. "Okrem toho, že sa nevieme presadiť v ofenzíve, nám chýbajú na ihrisku emócie, agresivita a taká väčšia túžba pobiť sa o dobrý výsledok. Herný prejav je jedna vec, no ak sa nevyrovnáme, alebo nepredčíme súperov v bojovnosti a nenecháme na ihrisku srdiečko, tak výsledky samé neprídu," zdôraznil Dávid Keresteš. V 15, kole sa Bardejov predstaví na ihrisku FC Košice.

Horehronci už myslia na Trnavu

Ak môžu byť v tábore Podbrezovej s niečím zo zápasu nespokojní, tak zrejme len s efektivitou. V zápase mali niekoľko ďalších možností na skórovanie, platí však, že výborne sa im darilo defenzívnou hrou a v podstate kvalitnou organizáciou hry nepúšťať súpera do šancí. Na jeseň sme videli už niekoľko zápasov Železiarov, v ktorých protivníka držali pod kontrolou a v zápase jasne dominovali.

Trénerovi Romanovi Skuhravému sa zápas hodnotil ľahko. "Sme, samozrejme, spokojní, že ťažký program, ktorý máme pred sebou sme si rozbehli úspešne. Som veľmi spokojný hlavne s prvým polčasom. Predovšetkým na začiatku zápasu tam boli veci, ktoré sme predviedli na vysokej úrovni. Mali sme pohyb, kvalitu v hre. Strelili sme prvý gól, neskôr sme nepremenili ďalšie šance, ale celkovo som bol s prvým polčasom spokojný. V druhom polčase to do gólu na 2:0 pokračovalo, ale potom sa stalo niečo, čo je pre mňa pri tomto mužstve nové. Začali sme hrať individualisticky. Mal som pocit, že hráči sa šetria na Trnavu, nebolo to ideálne, ale dobrou hrou v defenzíve a bez lopty sme si zápas nenechali spomplikovať," povedal kouč, ktorý vie, čo chce s mužstvom hrať.

Podobne naladený bol aj autor druhého gólu Matej Grešák. "Povedal by som, že to bol ťažký zápas. Bardejov bol dobre pripravený, hral silový futbal, ale my sme hrali našu hru, mali sme šance, ktoré sme premenili. Mohlo padnúť aj viac gólov, ale sme radi hlavne za tri body. Pri mojom góle som videl, že Roland Galčík si prebral loptu, takže som si nabehol do priestoru a som rád, že mi to tam padlo. Škoda, že som nedal aj druhý gól v nadstavenom čase - Jozef Špyrka mi to výborne prestrčil do priestoru, tej akcii chýbal už len gól," hovoril všestranný futbalista.

Podbrezová je v aktuálnej tabuľke druhej ligy na 3. mieste s bilanciou 10-0-3 a 30 bodmi. Na vedúcu Banskú Bystricu stráca 3 body, ale má zápas k dobru. Momentálne všetci na Horehroní žijú zápasom Slovnaft Cupu, v ktorom Podbrezová v utorok o 17:00 h privíta FC Spartak Trnava. Domáci dúfajú vo vysokú návštevu, dobrý futbal a možno i veľké prekvapenie.