29.9.
30.9.
30.9.
30.9.
30.9.
1.10.
1.10.
1.10.
29.9.
30.9.
30.9.
30.9.
30.9.
1.10.
1.10.
1.10.
6.10.
7.10.
7.10.
7.10.
7.10.
7.10.
7.10.
8.10.

Martin Luberda: Ukázalo sa, že sú zdolateľní

V Podbrezovej bude futbalový sviatok. Žiaľ, s minimálnym počtom fanúšikov v Zelpo aréne. Domáci Železiari privítajú v sobotu o 16:00 h hráčov Humenného. Nováčika, ktorý sa zďaleka netvári ako nováčik. V prvom kole pod Vihorlatom sa zrodil prekvapivý výsledok, keď zverenci trénera Jozefa Škrlíka zdolali Horehroncov 1:0. Odvtedy však prešlo kopec času a akýkoľvek pozitívny výsledok Humenného už prekvapením rozhodne nie je. A nebude ani v sobotu.

16. kolo | sobota 20. 11. 2021
POD
3:0 (0:0)
HUM

Mikuláš Bakaľa: Náš progres je zreteľný 

Podbrezová po 6 - zápasovej víťaznej sérii v minulom týždni len remizovala v Rohožníku 1:1. V tom zápase nebola herne zlá, len nepremenila penaltu a množstvo ďalších gólových príležitosti. To sa predsa stáva. Žiadne druholigové mužstvo nie je kapela, aby neustále vyhrávalo... Horehronci však zbystrujú pozornosť. V sobotu sa proti nim postaví súper, pred ktorým majú rešpekt. "Čaká nás posledný jesenný zápas, takže nálada v kabíne je výborná a na zápas sa tešíme, keďže nás potom čaká zimná prestávka. Poznáme silné stránky Humenného, takže sa na súpera pripravujeme, ale hlavne bude záležať na nás a od našej hry, ako k tomu pristúpime. V zápasoch si vytvárame dostatok gólových príležitostí, ktoré sa nám v posledných zápasoch nedarilo premieňať tak, akoby sme chceli. Verím, že v sobotu ukážeme kvalitu, ktorú máme v útoku a svoje šance premeníme. Ale všetko začína od kvalitnej a pozornej defenzívy, ktorá nám funguje celkom dobre, tak verím, že to potvrdíme, bude to dôležité. Sme v dobrej forme a keď ukážeme to, čo vieme a budeme hrať našu hru, tak verím, že sa s jeseňou rozlúčime víťazne," začal svoje rozprávanie mladý defenzívny záložník či obranca Mikuláš Bakaľa.

 Humenné pricestuje na stredné Slovensko s visačkou úspešného a herne ťažko zdolateľného mužstva. "Humenné na mňa pôsobí ako kvalitné a skúsené mužstvo. Dostali len 6 gólov, čo svedčí o ich výbornej defenzíve. Zároveň majú vpredu nebezpečných hráčov a veľmi rýchlo prechádzajú do brejkových situácii. Mužstvo vie vyhrávať zápasy a "postrážiť" si výsledok, takže nie je prekvapením, ako stoja v tabuľke. Pamätám si na náš prvý vzájomný zápas, ktorý sme hrali v Humennom. My sme boli na začiatku našej cesty a nefungovali nám veci tak, ako sme chceli, neodohrali sme dobrý zápas. A pohoreli sme na zahodených šanciach. Súper hral bojovne, výborne bránil a dal jeden gól, takže zaslúžene vyhral," pokračoval.

Pre Podbrezovú bude zápas s Humenným posledný pred zimnou prestávkou. Preto môžeme tak trochu bilancovať. "Keď sa pozriem na minulú sezónu, tak sme mali oveľa menej bodov, ako teraz. Vážim si, ako v tabuľke stojíme, ale vždy sa dá byť lepší a mať viac bodov. Od začiatku sezóny sme urobili veľký progres, hlavne čo sa týka hry. Zlepšili sme sa ako tím a chceme sa neustále zlepšovať, lebo len tak prídu želané výsledky. Mrzia ma hlavne domáce prehry so Skalicou a Komárnom, tieto zápasy sme nezvládli. Ale aj tie prehry nám niečo dali a ukázali nám, kde sme mali medzery. Takou odmenou za našu prácu bol pohárový zápas s Trnavou, kde sme hrali výborne a vypadli sme až po penaltách. Ale zápas bol výborný, prišli ľudia a podali sme skvelý výkon. Postupne sme sa ako tím formovali a zlepšovali. Začalo to defenzívou, začali sme kontrolovať hru v strede poľa a vytvárať si šance, všetko to malo svoju postupnosť. Každý, kto sleduje Podbrezovú, tak vidí, ako sme sa herne posunuli a že hráme iný futbal. Stále máme na čom pracovať a pridať. Momentálne je to o našom premieňaní šancí a o pokoji v súperovej šestnástke, to nám ešte chýba. Ale ja osobne verím, že sa zlepšíme aj v tomto a začneme svoje šance premieňať," zakončil Mikuláš Bakaľa. Podbrezová je v tabuľke na 1. mieste s bilanciou 12-1-3, skóre 36:14 a 37 bodmi.

Humenčania v ťažkej situácii

Hráči Humenného sa počas jesene fantasticky rozbehli. Udivovali hrou aj výsledkami. Pred časom dokázali vyhrať v Skalici, či preťať 8- zápasovú šnúru víťazstiev banskobystrickej Dukle. Žiaľ, mužstvo sa nevyhlo nákaze a niektorí hráči boli pozitívni na Covid. Všetko však vyzerá tak, že to najťažšie majú v klube za sebou a poctivo sa v týždni pripravovali na zápas na Horehroní, ktorý chcú zvládnuť.

Informácie z kabíny nám prezentoval stopér Martin Luberda. "Hoci vieme, že nás čaká ťažký zápas, nálada je ako stále výborná. Väčšia polovica mužstva bola pozitívna, niektorí mali teplotu a niektorí boli bez príznakov. Po zápase v Skalici sme mali týždeň voľno a postupne sa do tréningového procesu pripájali hráči, ktorým skončila karanténa. Situácia nie je ideálna, no verím, že náš výkon to neovplyvní," hovoril deň pred zápasom .

Humenné Podbrezovú už raz zdolalo a bodovať by chcelo aj v sobotu. "Podbrezová je určite jedno z top mužstiev v druhej lige, má dobre vyskladaný mix mladších a skúsenejších hráčov. Chce hrať kombinačný futbal, no už v prvom zápase sme sa presvedčili, že jej hráči sú zdolateľní. A keď sa vyrovnáme výkonu z prvého vzájomného zápasu, môžeme uspieť. Samozrejme, bez fanúšikov to bude náročnejšie." pokračoval v rozprávaní.

Aj Martina Luberdu sme sa opýtali, ako hodnotí doterajšie jesenné účinkovanie mužstva. Čakajú ich ešte dva zápasy - v Podbrezovej a dohrávka 17. kola v sobotu 27. 11. proti FC Košice. "Nedá sa to hodnotiť inak, ako pozitívne. Chceme si našu výsledkovú vlnu udržať čo najdlhšie a nepokaziť si to v nasledujúcich zápasoch. V Humennom sa zišla výborná banda, fungujeme ako rodina, nikto sa na nič nehrá a na ihrisku si za spoluhráča zašpiní trenky. To je, myslím si, základom nášho úspechu. Samozrejme, nesmiem zabudnúť na fanúšikov, ktorí sú našim motorom v domácich zápasoch a chceme im za to poďakovať", zakončil.

Humenné je v tabuľke na 4. mieste s bilanciou 10-4-1, skóre 19:4 a 34 bodmi. Aká bude jeho bilancia po sobote?


Aktuálne články

Ako hráč si zahral na 100-tisícových štadiónoch. Reitera čaká trénerská výzva v druhej lige
Záver nezvládli výsledkovo, nie herne. S podporou fanúšikov chcú Prešovčania postúpiť cez baráž
Padne návšteva sezóny? Nového lídra čaká posledný domáci zápas
Po výhrach z nich opadol tlak. Uspejú Humenčania aj do tretice?
Trebišov s cieľom potvrdiť stúpajúcu formu, Petržalka chce napraviť stratu z posledného kola
Prešov čaká náročná skúška. V závere sezóny si potrebujeme zachovať chladnú hlavu, tvrdí opora defenzívy
Tabulka
# Tím Z Skóre B
1. 10 26:9 28
2. 10 26:5 25
3. 10 18:11 22
4. 9 19:10 16
5. 9 13:9 16
6. 10 16:11 15
7. 10 19:20 15
8. 10 12:15 14
9. 10 14:12 13
10. 10 9:17 13
11. 10 13:18 11
12. 10 10:18 9
13. 10 12:28 9
14. 10 10:15 8
15. 10 12:21 6
16. 10 6:16 2