1.3.
1.3.
2.3.
2.3.
2.3.
3.3.
3.3.
3.3.
1.3.
1.3.
2.3.
2.3.
2.3.
3.3.
3.3.
3.3.
9.3.
9.3.
9.3.
9.3.
9.3.
9.3.
10.3.
10.3.

Prvý proti poslednému: Bude Námestovo hrýzť Podbrezovú ako na jeseň?

Jednoznačným favoritom stretnutia 20. kola druhej ligy medzi FK Železiarne Podbrezová a Námestovom budú domáci. Potvrdia tento status v piatok v zápase s úvodným výkopom o 16:00 h v Zelpo aréne?

20. kolo | sobota 11. 3. 2022
POD
3:1 (2:0)
NAM

Mikuláš Bakaľa: Máme to skvelé rozohrané 

Pred piatkovým zápasom sme sa z tábora Železiarov porozprávali s Mikulášom Bakaľom, defenzívnym univerzálom, ktorý je bývalým hráčom Námestova. "V Námestove som zažil krásne časy a odniesol som si odtiaľ skvelé zážitky a dobrých kamarátov. Klubu som vďačný, dal mi veľmi veľa, hlavne futbalové základy a lásku k futbalu. Pre Námestovo a región Orava je pozitívne, že sa tam hrá druhá liga, sú to pre nich dobré skúsenosti a hráči sa môžu zlepšovať. Zápasy chalanov sledujem. Samozrejme, ako som spomenul, pre región Oravu je pozitívne, že sa tam hrá druhá liga a osobne verím, že aj Dolnému Kubínu sa podarí do súťaže postúpiť," začal rozprávanie.

V Podbrezovej je aktuálne výborná nálada, nakoľko mužstvo zvládlo dva dôležité zápasy, keď zdolalo Banskú Bystricu a Skalicu zhodne 2:0. Štart do súťaže ako hrom!. "Všetci v klube sme si priali takýto začiatok, je to výborný štart do náročnej jarnej časti. V týchto dvoch zápasoch rozhodol náš hlad po víťazstve, ukázali sme charakter mužstva a víťaznú mentalitu. Aj keď sme neboli tak dominantní, ako chceme, tak o to viac sme radi, že sme získali 6 bodov v tak náročných prvých zápasoch," pokračoval reprezentant do 21 rokov.

V piatok v Zelpo aréne sa proti poslednému mužstvu očakáva jednoznačná záležitosť domácich. Zverenci trénera Romana Skuhravého však nechcú nič podceniť. "Tabuľkovo to vyzerá, že by sme mali zápas zvládnuť, ale treba spomenúť, že Námestovo sa v druhej lige oklepalo a výrazne sa zlepšilo. Dokážu byť nebezpeční, keď im to dovolíme, o čom sme sa sami presvedčili v poslednom vzájomnom zápase, kde sme prehrávali 0:2. Zápas bude o nás, keď budeme správne nastavení v hlavách, ukážeme túžbu po víťazstve a pridáme k tomu našu kvalitu, som presvedčený, že zápas zvládneme." Pripomíname, že prvý vzájomný zápas na jeseň vyhrala Podbrezová 4:2, keď otáčala z 0:2. Darilo sa vtedy hlavne Petrovi Kováčikovi, ktorý ku gólu pridal aj dve asistencie.

Podbrezová je po 19. kole na čele druholigovej súťaže s 3- bodovým náskokom pred Duklou Banská Bystrica a k tomu má ešte lepšie vzájomné zápasy. Je preto jasné, aké sú ambície Železiarov pre jarnú časť. "Bolo by zbabelé rozprávať o niečom inom, ako o postupe. Ja tomuto mužstvu verím, každý jeden hráč pracuje naplno. My chceme pokračovať v našich výkonoch, vyhrávať zápasy a zlepšovať sa v našej hre. Chceme mať zápasy pod kontrolou a dominovať v nich. Máme to skvelé rozohrané, všetko máme vo svojich rukách, čo sme aj chceli, takže je to na nás, ako pristúpime ku každému zápasu. Keď budeme tak nastavení ako posledné dva zápasy, verím, že na konci sezóny sa budeme spolu tešiť," zakončil Mikuláš Bakaľa, autor víťazného gólu v minulotýždňovom zápase v Skalici.

Vo viere v dobrý zápas

Námestovo zápas minulého kola proti Dubnici neodohralo pre nespôsobilý terén na hracej ploche. Malo tak voľno a v tréningovom procese mohlo pracovať na odstraňovaní chýb, ktoré sa vyskytli v ich prvom zápase v Skalici (0:2). Ako sa im to podarilo, uvidíme v piatok. Pred zápasom v Podbrezovej sme sa porozprávali s Norbertom Brodzianskym, futbalistom, ktorý na Horehroní ako dorastenec pôsobil. "V Podbrezovej som pôsobil takmer dva roky, odohral som tam dorastenecké kategórie. Rád na to obdobie spomínam, mali sme výbornú partiu, klub fungoval na profesionálnej úrovni, všetko bolo tak, ako malo a pre mňa to bola dobrá skúsenosť. Viacerí chalani z môjho ročníka, s ktorými som hrával, sú teraz súčasťou A- mužstva. Aj preto si vždy rád pozriem ich zápasy," začal rozprávanie defenzívny záložník.

V rámci rozhovoru sme sa vrátili k zápasu v Skalici, kde Námestovčania statočne vzdorovali, no predsa ostali bez bodového zisku na svojom konte. "Myslím si, že v prvom polčase sme podali zodpovedný výkon proti kvalitnému súperovi. Je pravda, že Skalica mala územnú prevahu, my sme ale ako celé mužstvo v defenzíve pôsobili kompaktne a nepustili súpera do gólových príležitostí. Druhý polčas mal ale opačný scenár - Skalica ovládla zápas a hra bola v ich réžii. Strelili dva góly a vytvorili si ďalšie príležitosti, ktoré nepremenili. My sme si na začiatku týždňa zápas vyhodnotili, tréner nám povedal, kde boli naše nedostatky a čo nám v zápase chýbalo. Tým sme to uzavreli... Odvtedy sa pripravujeme na nášho ďalšieho súpera, na Podbrezovú," pokračoval.

Námestovo nechce v piatok predať svoju kožu lacno a rado by prvýkrát v sezóne získalo plný počet bodov. Zatiaľ má na svojom konte len dva body za dve remízy. "Podbrezová má mladé mužstvo doplnené skúsenými hráčmi, takže si myslím, že v tomto smere to majú výborne vyvážené. Majú vo svojom strede viacero individualít, ktoré majú veľkú kvalitu. My chceme nadviazať na prvý polčas zo Skalice. Chceme podať zodpovedný tímový výkon, bez zbytočných chýb a pridať veci z tréningového procesu, na ktorých sme v týždni pracovali. Verím, že odohráme dobrý zápas," zakončil s nádejou Norbert Brodziansky.


Aktuálne články

Druhá liga s titulárnym partnerom
Ako hráč si zahral na 100-tisícových štadiónoch. Reitera čaká trénerská výzva v druhej lige
Záver nezvládli výsledkovo, nie herne. S podporou fanúšikov chcú Prešovčania postúpiť cez baráž
Padne návšteva sezóny? Nového lídra čaká posledný domáci zápas
Po výhrach z nich opadol tlak. Uspejú Humenčania aj do tretice?
Trebišov s cieľom potvrdiť stúpajúcu formu, Petržalka chce napraviť stratu z posledného kola
Tabulka
# Tím Z Skóre B
1. 18 37:13 47
2. 18 29:11 37
3. 18 36:19 35
4. 18 32:17 32
5. 18 38:28 31
6. 18 33:28 29
7. 18 30:25 28
8. 18 27:27 28
9. 18 29:32 22
10. 18 24:31 22
11. 18 24:29 20
12. 18 17:27 20
13. 18 32:44 20
14. 18 22:28 19
15. 18 17:44 10
16. 18 12:36 2