28.4.
28.4.
28.4.
28.4.

Marek Bartoš po víťaznom góle v šlágri: „Spoluhráči sa začali radovať, tak som sa pridal.“

Podbrezová sa v stredoslovenskom derby radovala po troch druholigových prehrách.

Zápas, ktorý sme označili ako šláger kola rozhodne nesklamal. Päť gólov, akcie i výsledok, ktorý sa prelieval zo strany na stranu a dobrý futbal. To všetko mohli vidieť diváci, ktorí zavítali do Žiaru nad Hronom, kde Dukla našla dočasný domov pred septembrovým dokončením svojho štadióna, ale aj diváci huste.tv.

Víťazným zásahom rozhodol obranca Marek Kristián Bartoš. Stopér Podbrezovej vyhral hlavičkový súboj v súperovej šestnástke po centri zo štandardnej situácie a prehlavičkoval vybiehajúceho gólmana Hrušku: „Dať víťazný gól v derby je pre mňa skvelé a som rád, že som pomohol mužstvu k trom bodom. Ja som išiel do štandardnej situácie s tým, že chcem dať gól. Nejakým spôsobom ma lopta našla. Popravde, ani som nevidel, že lopta je v sieti, len som počul ako sa spoluhráči začali radovať, tak som sa pridal,“ vtipne opísal moment z 80. minúty pre klubový web www.zpfutbal.sk

Tréner Podbrezovej, Roman Skuhravý a Marek Bartoš sa zhodli, že až na úsek stretnutia, kedy hostia dvakrát po sebe inkasovali, bol zápas v podbrezovskej réžii: „Myslím si, že od začiatku zápasu sme mali územnú prevahu, podarilo sa nám streliť rýchly gól. Inkasovali sme gól zo štandardnej situácie. To nás ako keby vyviedlo z koncentrácie a za dve minúty sme inkasovali druhý gól. My sme chceli pokračovať v našej hre, čo sa nám aj vyplatilo tým, že sme strelili vyrovnávajúci gól. Druhý polčas sme Banskú Bystricu nepustili v podstate k ničomu, v závere stretnutia sa nám podarilo stretnúť víťazný gól. Konečne sa nám podarilo vyhrať derby s Banskou, za čo sme veľmi radi,“ zhodnotil priebeh duelu Bartoš.

Spokojnosť s priebehom a výsledkom šlágra vyjadril aj český lodivod víťazného tímu: „Z môjho pohľadu to bol nadštandardný zápas z oboch strán. Z celého zápasu, okrem šesťminútovky po góle na 1:1, som mal pocit, že stretnutie máme pod kontrolou. Veľmi si vážim, že sme vyhrali s takto silným súperom, pretože verím tomu, že toto je najväčšie povzbudenie toho, na čom pracujeme. My sme stále na začiatku. Chceme byť lepší vo všetkých fázach hry. Tento zápas rozhodli individuálne výkony. Som rád, že viac ich bolo na našej strane. Takisto som veľmi rád, že sme tam mali emócie, pracovitosť a to, že nám to ešte niekedy viazne v situáciách, ktoré nám už v tréningu idú, to je proste tak. Pracujeme na tom,“ vyjadril sa Roman Skuhravý.

Podbrezovčania napriek úvodnej bodovej strate v Humennom získali v priamom súboji s ďalším adeptom na postup, Duklou, výhodu. Tú však budú musieť potvrdiť v ďalšom kole proti ďalšiemu kandidátovi na postup, Skalici. Banskobystričania, na druhej strane, nevyhrali ani druhý zápas po sebe proti tímu z “TOP štvorky” proklamovaných favoritov na postup. V 4. kole navyše zavítajú na pôdu rozbehnutých Košíc, kde budú musieť bodovať, ak si nechcú konkurentov nechať ujsť.