6.8.
6.8.
6.8.
6.8.
6.8.
6.8.
7.8.
7.8.
6.8.
6.8.
6.8.
6.8.
6.8.
6.8.
7.8.
7.8.
12.8.
12.8.
12.8.
13.8.
13.8.
14.8.
14.8.
14.8.

Kapitán Pohronia pred Komárnom: Vždy sa tam hralo ťažko, iné to nebude ani teraz

Hoci na relevantnejšie prognózy je ešte priskoro, obaja patria medzi tímy, od ktorých sa očakáva, že budú hrať na vrchných priečkach druholigovej tabuľky. Obaja to aj potvrdili víťazstvami v prvom kole. Vo vzájomnom súboji si zmerajú sily Komárno a Pohronie.

2. kolo | sobota 22. 7. 2022
KFC
1:1 (1:1)
POH

Komárnu sa v úvodnom zápase tejto sezóny podarilo poraziť Prešov rozdielom triedy (3:0), Pohronie zas uspelo na trávniku Dolného Kubína po víťazstve 2:1. Piatkoví súperi sa stretli aj v letnej príprave, výsledkovo vyšiel vzájomný zápas lepšie Pohroniu, ktoré vyhralo 2:1. Zaujímavý zápas čaká súčasného trénera Komárna Mikuláša Radványiho, ktorý v minulosti rok viedol Pohronie v najvyššej súťaži. 

Šimon Šmehyl: Bude to silný súper, ale sústredíme sa na seba

Štvrtý tím minulej sezóny si je vedomý toho, že napriek dobrému vstupu do sezóny ho proti Pohroniu nečaká nič jednoduché. „Pohroniu zostala pokope kostra tímu a doplnili ju zaujímavými mladíkmi, takže ich vnímame ako silného súpera, ktorý bude chcieť hrať na špici ligy. To ale nemení nič na tom, že my máme tiež kvalitné mužstvo a rovnaký ciel atakovať tie najvyššie priečky, sústredíme sa výhradne na seba. Preto ideme do zápasu s jednoznačným cieľom uspieť,“ povedal nám futbalista Komárna Šimon Šmehyl, ktorého sme sa spýtali aj to, na čo by si malo podľa neho dávať Komárno najväčší pozor a na čom by, naopak, mohlo stavať. „Súper má zaujímavé individuality, na ktoré sa určite budeme snažiť pripraviť, ale my zase budeme chcieť stavať na súdržnosti a tímovom duchu kabíny, to nás zdobilo už v minulej sezóne. Preto verím, že toto mužstvo má veľký potenciál do budúcna,“ prízvukuje člen najlepšej jedenástky minulej druholigovej sezóny.

Komárno sa môže popýšiť skvelou bilanciou v domácom prostredí. Ak rátame aj minulú sezónu, na svojom štadióne prehralo len dvakrát, pričom treba povedať, že zverenci Mikuláša Radványiho sú odolní voči prehrám aj celkovo. V minulom ročníku ich na ligovej úrovni utrpeli len 5. „Pripísal by som to najmä sile našej kabíny, ktorá ťahá za jeden povraz a to je u nás nadradené nad všetko ostatné. V tom vidím hlavnú príčinu úspechu. Samozrejme, všetko ide ruka v ruke a keď sa darí kolektívu, tak logicky vyskakujú aj individuálne výkony hráčov,“ myslí si Šmehyl.

Práve Šimon Šmehyl mal minulý týždeň veľký podiel na víťazstve nad Prešovom – prvé dva góly totiž strelilo Komárno po jeho presných centroch z rohového kopu. „Všetko sú to nacvičované veci z tréningu a sme radi, že nám pomohli k dôležitému víťazstvu nad Prešovom. Či už to boli tentokrát centre z mojej kopačky, alebo to nabudúce budú centre od niekoho iného, je úplne jedno. Dôležité sú body do tabuľky, na ktorých sa podieľa každý jeden hráč, ktorý nastúpi a prispeje k tímovému úspechu,“ po niekoľkýkrát potvrdil tímové myslenie 28-ročný rodák z Topoľčian.

Pohronie chce pokračovať v obetavosti a bojovnosti

Z tímu Pohronia sme na predzápasový rozhovor oslovili kapitána Patrika Blahúta, ktorý minulý týždeň strelil víťazný gól svojho tímu na Orave, pričom v spomínanom letnom prípravnom zápase proti Komárnu napol sieť hneď dvakrát. „Komárno má veľmi široký a kvalitný káder, takisto aj dobrého trénera, takže očakávam veľmi ťažký zápas. V príprave sme proti ním hrali, takže už vieme, čo od toho môžeme viac-menej očakávať. V takýchto zápasoch u silných súperov si treba dávať pozor na všetko, v tomto zápase musíme byť komplexne silní, ak chceme doniesť body. Vždy, keď som hral v Komárne, tak sa tam hralo veľmi ťažko, iné to nebude ani teraz,“ uviedol 24-ročný futbalista.

Ako je už futbalovej verejnosti dobré známe, v Pohroní nastalo po zostupe do druhej ligy k zmene nastavenia klubu, s čím súvisela aj určitá obmena hráčskeho kádra, do ktorého pribudli najmä mladí hráči a futbalisti spätí so žiarskym regiónom. Ako je na tom z pohľadu kapitána obmenené mužstvo po stránke zohratosti a súdržnosti? „Prišlo veľa nových hráčov, ale myslím si, že zapadli k nám veľmi dobre. Sadli sme si, som rád za to, ako to celé prebieha. Už v prvom kole sme ukázali veľkú bojovnosť a obetavosť, z čoho som nesmierny šťastný. Dúfam, že to ukážeme aj v piatok,“ praje si Blahút.

Patrik Blahút je s tímom FK Pohronie spätý naozaj výrazným spôsobom. Ak berieme do úvahy aj predošlé názvy klubu, Blahút je jeho súčasťou už od svojich 14 rokov, bez toho, aby za ten čas zmenil pôsobisko. Nemal v tomto lete, po zostupe do druhej ligy aj iné ponuky? „Pre mňa FK Pohronie znamená veľmi veľa, je to klub, ktorý mi dal šancu hrať mužský futbal. Je to taký môj domov, mám to tu blízko z domu. Po zostupe do druhej ligy som mal aj iné ponuky. Ak mám byť úprimný, ja ako hráč som chcel zotrvať v najvyššej súťaži. Avšak mám tu ešte ročnú zmluvu, dohoda bola taká, že Pohronie ma uvoľní, ak príde dobrá ponuka z jeho pohľadu. Tá, ktorá prišla, bola dobrá pre mňa, no nie pre klub. Na tom to padlo, teraz je pre mňa výzvou hrať o čelo druhej ligy. Nie som typom hráča, ktorý by sa teraz urazil alebo trucoval, naopak, na ihrisku aj zomriem preto, aby sme s Pohroním hrali o čelo,“ vysvetlil rýchlonohý krídelník.

Stretnutie medzi Komárnom a Pohroním má úvodný výkop na programe v piatok o 17.00 hod.

Aktuálne články

Zostrihy zápasov 4. kola
Ukončí Trebišov myjavskú sériu bez prehry? Musíme zlepšiť zakončenie, vraví Bajtoš
Schlossár zo Slovana: Aby tí, čo nás odpisovali, zmenili názor
V Dubnici medzinárodný projekt. Hráči: Prečo by sme nemohli mať tie najvyššie ambície?
Dobrý výkon dotiahli v druhom polčase do gólového záveru. Prešovčania sa radujú z prvej výhry
Zostrihy zápasov 3. kola
Tabulka
# Tím Z Skóre B
1. 4 8:2 9
2. 4 9:4 9
3. 4 6:6 9
4. 4 6:2 8
5. 4 5:2 8
6. 4 6:4 7
7. 4 4:4 7
8. 4 4:7 6
9. 4 8:12 6
10. 4 3:3 5
11. 4 5:6 4
12. 4 4:5 4
13. 4 10:9 3
14. 4 7:8 3
15. 4 4:8 3
16. 4 3:10 0
Partneri AK2FL
partner
partner
partner