1.3.
1.3.
2.3.
2.3.
2.3.
3.3.
3.3.
3.3.
1.3.
1.3.
2.3.
2.3.
2.3.
3.3.
3.3.
3.3.
9.3.
9.3.
9.3.
9.3.
9.3.
9.3.
10.3.
10.3.

Vzájomná rivalita je citeľná. Susedia sa stretnú po dlhých rokoch, prajú si vysokú návštevu

Oboch delí len približne 20 kilometrov, no v spoločnej súťaži si naposledy zahrali naposledy v sezóne 1992/1993. Jeden vstúpi do derby v pozícii nečakaného lídra tabuľky, druhý ako sympaticky hrajúci nováčik, ktorého zápasy majú jeden z najvyšších gólových priemerov druhej ligy. V považskom derby v sobotu privíta Púchov Považskú Bystricu.

8. kolo | sobota 3. 9. 2022
PUC
1:2 (0:1)
PB

Prvé miesto nepreceňujú, úvodnými výhrami chytili sebavedomie 

16 získaných bodov za 7 kôl, prvé miesto v tabuľke, séria štyroch ligových výhier v rade či najviac strelených gólov v súťaži. Takýmito štatistikami sa môžu pochváliť futbalisti MŠK Púchov, nečakaného lídra druhej futbalovej ligy. Len pre porovnanie, minulý rok získali hráči MŠK počas celej jesene (17 zápasov) 10 bodov. Ako by v lete zareagovali, ak by im niekto povedal, že začiatkom septembra budú na prvom mieste? „Ťažko povedať, asi by som sa pousmial a povedal si, že lopta je guľatá a každý zápas začína vždy od stavu 0:0, tak prečo nie. Naše mužstvo má svoju kvalitu, ktorej sme si boli vedomí už pred začiatkom sezóny a je len dobré, že sme to začali potvrdzovať hneď od prvých kôl. Mali sme správne nastavenie a dostali sa na víťaznú vlnu, na ktorej sa, dúfam, udržíme čo najdlhšie,“ tvrdí brankár Púchova Kristián Strelčík, ktorý pridal aj pohľad na dôvody úspešného púchovského vstupu do sezóny. „Ako som spomínal, chytili sme sa prvými zápasmi, získali sme potrebné sebavedomie. Správne nás nakopol nevydarený derby zápas proti Dubnici (prehra 1:2, pozn.) – vtedy sme sa presvedčili, že pokiaľ na ihrisku nedáme zo seba 100 %, nemôžeme byť úspešní. Ideme od zápasu k zápasu a to prináša svoje ovocie. Samozrejme, základom nášho úspechu je hlavne výborná partia, dôvera v to, čo robíme a čo od nás chce realizačný tím,“ myslí si 26-ročný futbalista. 

Už aj v minulých ročníkoch sa stávalo, že výborný štart do súťaže zaznamenali tímy, od ktorých sa to príliš neočakávalo. V niektorých prípadoch šlo len o krátkodobú záležitosť, no poznáme aj také, v ktorých dané mužstvá miešali karty na popredných miestach tabuľky počas celej sezóny. Zmenili sa po úspešnom úvode sezóny v Púchove predsezónne ambície? „To by som nepovedal. Stále je za nami len 7 kôl, čiže sme len na začiatku. Tento ročník druhej ligy je ešte vyrovnanejší ako tie predošlé, jednak tým, že najkvalitnejšie tímy postúpili do Fortuna ligy, ale aj tým, že každý jeden z nováčikov dokazuje svoju kvalitu, takže zápasy sú nesmierne vyrovnané. Rozhodujú v nich detaily, momentálna forma jednotlivých tímov, a preto sa pokojne môže stať, že sa tabuľka bude meniť každým kolom. Rovnako rýchlo, ako sme sa dostali na špicu, sa môžeme ocitnúť na opačnom konci. Musíme ísť od zápasu k zápasu, snažiť sa držať na víťaznej vlne čo najdlhšie a pokiaľ pôjde všetko ako doteraz, tak možno v zime bude čas na nejaké prehodnotenie ambícií,“ ostáva nohami na zemi brankár, ktorý stál medzi troma žrďami v každom tohtosezónnom ligovom zápase Púchova.

Úspešné púchovské výsledky by mali byť pre miestnych fanúšikov najlepšou pozvánkou na susedské derby proti Považskej Bystrici. Na stretnutia proti Myjave či žilinskému „béčku“ ich prišlo vyše 700, Považská Bystrica by mohla prilákať ešte väčšiu návštevu. „Je to regionálne derby, pre naše kluby ide z historického hľadiska o prvé derby na profesionálnej úrovni po veľmi dlhej dobe, približne 30-tich rokoch. Vzájomná rivalita je tu citeľná a tým, že som odmalička vyrastal v Púchove, tak ju vnímam o to intenzívnejšie. Avšak, všetky tieto okolnosti môžeme vnímať len do úvodného výkopu, potom už to bude rovnaký zápas ako každý iný. Pokiaľ v ňom odovzdáme maximum, som presvedčený, že ho zvládneme herne a hlavne výsledkovo. Zároveň dúfam, že spojenie derby súboja a našich doterajších výsledkov priláka na štadión veľa fanúšikov a spoločne si užijeme tento špeciálny zápas,“ praje si Strelčík.

S hrou sú spokojní, výsledkovo sa chcú zlepšiť

Na regionálne derby sa už tešia aj v Považskej Bystrici. „Určite to bude ťažký zápas, ako každý jeden v druhej lige. Tým, že je to derby a tieto mužstvá sa stretnú po dlhých rokoch, verím, že to priláka aj veľký počet fanúšikov – či už z Púchova, ale predovšetkým tých našich. Náš cieľ bude jednoznačný – tento zápas chceme vyhrať, ako každý, na ktorý nastúpime,“ uviedol hráč Považskej Bystrice Marek Zuziak.

Nováčik súťaže z Považskej Bystrice sa v doterajšom priebehu sezóny prezentuje pomerne ofenzívnym herným prejavom, jeho 13-gólová ofenzívna štatistika patrí medzi najlepšie v súťaži, na druhej strane, 13 inkasovaných gólov predstavuje jednu z najhorších defenzívnych bilancií v rámci druhej ligy. V siedmich zápasoch sa zverencom Petra Jakuša podarilo nazbierať 9 bodov, na základe čoho im patrí priebežná 10. priečka tabuľky. „Snažíme sa hrať útočný futbal a strieľať čo najviac gólov. Myslím si, že práve takýto futbal ľudí baví, no na druhej strane je pravdou, že dostávame veľa gólov, hlavne v záveroch zápasov. To je aj dôvodom, prečo nemáme viac bodov, prišli sme o nich práve v závere zápasov. S doterajšou predvedenou hrou môžeme byť spokojní, no s postavením v tabuľke zatiaľ nie,“ zamyslel sa Zuziak, ktorý v sobotu nastúpi proti klubu, v ktorého drese si zahral v jarnej časti sezóny 2015/2016. „Na každé mužstvo, kde som hrával, mám skvelé spomienky, pretože každý jeden klub je súčasťou mojej doterajšej kariéry. Za ten čas sa v Púchove zmenilo veľmi veľa hráčov, zo súčasného tímu tam so mnou hrávali možno jeden-dvaja, ale z terajšieho púchovského kádra poznám veľa chalanov,“ ozrejmil rýchlonohý krídelník, ktorý sa do druhej ligy vrátil po siedmich rokoch – pred touto sezónou si ju naposledy zahral v roku 2015 v drese Pohronia. „Druhá liga mala veľkú kvalitu už vtedy a myslím si, že na nej absolútne nestratila, práve naopak, ešte na nej za ten čas nabrala a sprofesionalizovala sa. S tým som však aj rátal, takže vôbec ma to neprekvapilo,“ uzavrel odchovanec žilinského futbalu.

Derby stretnutie medzi Púchovom a Považskou Bystricou sa začína v sobotu o 16.00 hod.

Aktuálne články

Druhá liga s titulárnym partnerom
Ako hráč si zahral na 100-tisícových štadiónoch. Reitera čaká trénerská výzva v druhej lige
Záver nezvládli výsledkovo, nie herne. S podporou fanúšikov chcú Prešovčania postúpiť cez baráž
Padne návšteva sezóny? Nového lídra čaká posledný domáci zápas
Po výhrach z nich opadol tlak. Uspejú Humenčania aj do tretice?
Trebišov s cieľom potvrdiť stúpajúcu formu, Petržalka chce napraviť stratu z posledného kola
Tabulka
# Tím Z Skóre B
1. 18 37:13 47
2. 18 29:11 37
3. 18 36:19 35
4. 18 32:17 32
5. 18 38:28 31
6. 18 33:28 29
7. 18 30:25 28
8. 18 27:27 28
9. 18 29:32 22
10. 18 24:31 22
11. 18 24:29 20
12. 18 17:27 20
13. 18 32:44 20
14. 18 22:28 19
15. 18 17:44 10
16. 18 12:36 2