23.9.
23.9.
23.9.
23.9.
23.9.
23.9.
24.9.
24.9.
23.9.
23.9.
23.9.
23.9.
23.9.
23.9.
24.9.
24.9.
29.9.
30.9.
30.9.
30.9.
30.9.
1.10.
1.10.
1.10.

Prelomí Pohronie čakanie na víťazstvo? Každý musíme začať sám od seba, vraví stopér Štrba

Zaujímavý zápas sa črtá v Trebišove. Miestny Slavoj privíta klub, v ktorom pred rokom pôsobil jeho súčasný tréner Gergely Geri – FK Pohronie. Domáci by sa po prehre proti Prešovu radi vrátili na víťaznú vlnu, hostia zas potrebujú prelomiť dlhšie trvajúcu výsledkovú krízu.

8. kolo | sobota 3. 9. 2022
TRE
1:1 (1:0)
POH

Tabuľka môže byť klamlivá, nič nechcú podceniť 

Trebišovčania sa v tabuľke nachádzajú na 8. mieste so ziskom 11 bodov. Okrem spomínaného trénera Geriho je Pohronie dobre známe aj pre stopéra Samuela Jenata, ktorý je jeho kmeňovým hráčom a v Trebišove je na hosťovaní. „Pohronie dobre poznám, samozrejme, že niektorí hráči sú v klube noví. Myslím, že sa im nedarí tak, ako by chceli, v tabuľke nestoja dobre, ale to môže byt klamlivé. Určite to bude bojovný zápas, nechceme nič podceniť, na zápas sa tešíme,“ upozorňuje 21-ročný futbalista, ktorý má napriek viacerým väzbám v tíme sobotňajšieho súpera pred zápasom jasné ciele. „V Pohroní sme boli výborná partia, našiel som si tam veľa kamarátov a spoznal veľa ľudí, s ktorými sme doteraz v kontakte. Zatiaľ si nejako nepripúšťam, že budeme hrať práve proti Pohroniu. Určite to bude mať svoje špecifikum, ale momentálne som v Trebišove a budem sa snažiť urobiť čo najviac, aby sme po zápase boli práve my tí spokojnejší,“ povedal Jenat.

Samuel Jenat patrí medzi tých hráčov, ktorí obliekajú dres Trebišova od tohto leta. V jarnej časti minulej sezóny ako hráč Pohronia hosťoval vo vtedy treťoligovej Žarnovici (farma FK Pohronie), teraz sa teda posunul o súťaž vyššie. Ako sa zrodilo jeho spojenie so Slavojom? „Na žiadosť už bývalého športového riaditeľa Pohronia sme sa dohodli, že jar dohrám na farme, keďže som v tej sezóne mal štarty už za dva kluby, a preto som nemohol nikde ísť. Boli to náročné 4 mesiace, hlavne po psychickej stránke, ale som rád, že som to zvládol a práve v tom sa mi ozval tréner Geri, čo bola pre mňa akási vzpruha a dlho som neváhal,“ vysvetlil rodák zo Žiaru nad Hronom, ktorý si rozhodnutie ísť do Trebišova pochvaľuje. „Pomerne rýchlo som si zvykol, či v kabíne, ale aj mimo nej, momentálne som v Trebišove spokojný,“ uzavrel Jenat.

Na absencie sa vyhovárať nechcú, potrebujú zlepšiť defenzívu

Hráči Pohronia aktuálne po výsledkovej stránke neprežívajú ideálne obdobie, po víťazstve v úvodnom kole na pôde Dolného Kubína nedokázali Žiarčania vyhrať v šiestich kolách po sebe. Premietlo sa to aj do tabuľky, v ktorej im so 6 získanými bodmi patrí 14. miesto. V čom vidia príčinu samotní hráči? „Je pravdou, že v posledných 6 zápasoch sa nám nepodarilo zvíťaziť, ale s trochou šťastia sme v niektorých stretnutiach mohli vyhrať. Každý musíme začať sám od seba, verím, že to konečne zlomíme, podarí sa nám zvíťaziť a potom už pôjde. Ako obranca poviem, že určite sa musíme zlepšiť smerom dozadu, pretože veľa inkasujeme, pričom sú to naozaj hlúpe góly zo štandardiek, v poslednom zápase sme dostali góly po 2 tečovaných strelách. Ak neinkasujete, neprehráte. Ak toto dodržíme, verím, že vpredu sa nám niečo podarí vytvoriť a konečne vyhráme,“ vyjadril sa obranca Pohronia Andrej Štrba, ktorý by bol rád, ak by sa žlto-modrým podarilo ukončiť víťazné čakanie už v Trebišove. „Určite si uvedomujeme, že Trebišov je v domácom prostredí silný, ale do zápasu určite pôjdeme s cieľom vyhrať a konečne zlomiť negatívnu sériu,“ prízvukuje 24-ročný futbalista.

V doterajšom priebehu sezóny trápili Pohronie aj časté hráčske absencie, najmä kvôli zraneniam – do druholigového diania zatiaľ nezasiahol šikovný záložník Christián Steinhübel, mužstvu dlhší čas chýbali aj legionári Mateus s Berishom, zranený je aktuálne brankár Patrik Le Giang. „Je síce pravda, že od začiatku súťaže sme mali smolu na zranenia hlavne skúsenejších hráčov, ale ja sa na to nerád vyhováram. Postupne sa už vyliečili skoro všetci, akurát Patrik Le Giang nám ešte bude nejaký čas chýbať. Či mala absencia týchto hráčov dopad na výsledky, neviem povedať, uvidíme, ako to bude, keď budú všetci zdraví,“ postavil sa Štrba k početným absenciám chlapským spôsobom.

Aj keď na základe statusu bývalého ligistu bolo Pohronie považované za jedného z papierových favoritov, vedenie klubu zdôrazňovalo dôležitosť zmeny klubovej filozofie v podobe tzv. návratu ku koreňom. Tomuto zámeru prispôsobilo aj skladbu kádra počas letnej prestávky. „Podľa toho, čo cítim aj ja, klub sa chce stabilizovať. Myslím, že je to správne riešenie po skúsenostiach s Fortuna ligou, kde sa toho veľa menilo. Filozofia založená na návrate ku koreňom by mohla byť správnou cestou. Skúsení hráči, 2-3 legionári a k ním mladí hráči z okolia sú, verím, správnou kombináciou. Verím, že sa postupne vrátime tam, kde tento klub patrí,“ tvrdí Andrej Štrba.

Zápas medzi Trebišovom a Pohroním má úvodný výkop na programe v sobotu o 16.00 hod.

Aktuálne články

Ako hráč si zahral na 100-tisícových štadiónoch. Reitera čaká trénerská výzva v druhej lige
Záver nezvládli výsledkovo, nie herne. S podporou fanúšikov chcú Prešovčania postúpiť cez baráž
Padne návšteva sezóny? Nového lídra čaká posledný domáci zápas
Po výhrach z nich opadol tlak. Uspejú Humenčania aj do tretice?
Trebišov s cieľom potvrdiť stúpajúcu formu, Petržalka chce napraviť stratu z posledného kola
Prešov čaká náročná skúška. V závere sezóny si potrebujeme zachovať chladnú hlavu, tvrdí opora defenzívy
Tabulka
# Tím Z Skóre B
1. 9 22:8 25
2. 9 24:5 22
3. 9 17:11 19
4. 9 19:10 16
5. 9 13:9 16
6. 9 19:19 15
7. 9 12:12 14
8. 9 14:10 13
9. 9 14:10 12
10. 9 12:16 11
11. 9 8:17 10
12. 9 11:24 9
13. 9 12:18 6
14. 9 7:18 6
15. 9 7:15 5
16. 9 6:15 2