1.3.
1.3.
2.3.
2.3.
2.3.
3.3.
3.3.
3.3.
1.3.
1.3.
2.3.
2.3.
2.3.
3.3.
3.3.
3.3.
9.3.
9.3.
9.3.
9.3.
9.3.
9.3.
10.3.
10.3.

Na Zemplíne východoslovenské derby. Oberie Trebišov o body lídra?

Obaja inkasovali v doterajšom priebehu sezóny len 8 gólov, čo je spoločne s Komárnom najmenej. V tabuľke ich delí 6 bodov, geograficky približne 50 kilometrov, čo značí, že pôjde o derby súboj. V Trebišove domáci Slavoj privíta neďalekého súpera – lídra tabuľky FC Košice.

10. kolo | sobota 17. 9. 2022
TRE
3:1 (1:1)
KOS

Po troch ligových zápasoch bez víťazstva by sa Trebišovčania radi vrátili na víťaznú vlnu, pokiaľ by sa im to podarilo, šlo by o ich prvé ligové víťazstvo nad FC Košice – v predošlých šiestich vzájomných súbojoch sa zrodili tri remízy a trikrát uspeli hráči z metropoly východu. „Očakávam ťažký a vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodnú detaily. Je to východniarske derby, takže určite bude mať dobrý náboj. Verím, že tomu pomôže aj dobrá divácka návšteva. Favoritom budú Košice, predsa sú lídrom tabuľky, ale určite do zápasu nepôjdeme ustráchane, budeme chcieť vyhrať,“ uviedol stredopoliar Trebišova Marcel Novák. 

Futbalisti Slavoja budú čeliť štatistiky najlepšej ofenzíve doterajšieho priebehu súťaže, Košičania zatiaľ zaznamenali 19 gólov. „Košice majú kvalitné a skúsené mužstvo. My musíme byť pozorní hlavne v defenzíve, pretože Košičania sú veľmi nebezpeční smerom dopredu a v posledných zápasoch sa im darí strelecky. My im to budeme chcieť prekaziť a pokúsiť sa využiť ich slabé stránky,“ prízvukuje Novák.

Pre Marcela Nováka môže mať sobotňajší duel špeciálnu príchuť – čeliť bude futbalistom, s ktorými ešte pred niečo vyše mesiacom sedel v rovnakej šatni. Od začiatku roka 2020 je totiž kmeňovým hráčom FC Košice, do Trebišova prišiel v polovici augusta na hosťovanie. „Na tento zápas sa veľmi teším. Z Košíc som odišiel len nedávno, poznám tam všetkých hráčov, ale neberiem to nejako špeciálne, pripravujem sa tak ako na každý jeden zápas, sústredím sa hlavne na seba a svoj výkon,“ tvrdí 20-ročný futbalista.

V minulej sezóne odohral Marcel Novák v košickom drese 23 druholigových zápasov. Po štyroch kolách tej prebiehajúcej sa rozhodol zamieriť na spomínané hosťovanie do Slavoja. Čo ho k tomuto kroku viedlo? „V Košiciach sa v lete zmenil tréner a nedostával som pod ním veľa príležitostí, a tak som hľadal nejaké riešenie. Dôležité pre mňa bolo, aby som čo najviac hrával. V tom sa ozval Trebišov, zavážil hlavne záujem trénera, takže som neváhal a prijal ponuku. V klube som zatiaľ spokojný, je tu skvelá partia chalanov. Všetko tu funguje, ako má, takže som rád, že som súčasťou tohto klubu,“ vysvetlil hráč, ktorý v minulosti prešiel akadémiami Michaloviec a Žiliny.

Potvrdiť tabuľkové postavenie a ukázať zohratosť

Košičania sa po úspešnom obrate proti rezerve Žiliny dostali na čelo tabuľky, ani z tejto pozície ale nemôžu na Zemplíne nič podceniť, Slavoj v nedávnej minulosti viackrát ukázal, že najmä v domácom prostredí vie zobrať body aj papierovým favoritom. „Trebišov vnímame ako nepríjemného súpera, obzvlášť na ich pôde nás čaká náročný duel. Dostávajú málo gólov, sú organizovaní vzadu. Smerom dopredu majú tiež kvalitných hráčov, takže budeme si musieť dať pozor, ale pevne verím , že sa nám podarí streliť aspoň jeden gól a vzadu udržíme čisté konto. Cieľom bude bodovať naplno,“ povedal nám záložník FC Košice Matej Jakúbek.

V derby zápasoch nie je ničím výnimočným, pokiaľ nie je na ihrisku aj mimo neho núdza o emócie a vybičované momenty. Viackrát sa to ukázalo aj vo vzájomných stretnutiach sobotňajších súperov. „Tentoraz nás nečaká taká dlhá cesta, na akú sme väčšinou zvyknutí. Pôjde o východniarske derby, kde určite prídu aj naši fanúšikovia a vytvoria dobrú atmosféru. Tieto zápasy bývajú niekedy veľmi vyhecované, čiže emócie na ihrisku nebudú chýbať,“ potvrdzuje rodák z Považskej Bystrice.

Po neúspešnej minulej sezóne došlo v Košiciach okrem trénerskej zmeny aj k viacerým pohybom v hráčskom kádri. Matej Jakúbek v ňom patrí medzi najdlhšie pôsobiacich hráčov v Košiciach. Ako sa mu zatiaľ pozdáva spolupráca s novými spoluhráčmi a zohratosť mužstva? „Zmeny nastali skoro ako v každom jednom tíme. Niektoré veci nám fungujú, iné zas treba ešte vylepšiť. Vieme, čo môžeme jeden od druhého čakať, preto verím, že v sobotu bude na našej strane vidieť zohratosť,“ dúfa niekdajší hráč bratislavského Slovana či trnavského Spartaka.

Doterajší priebeh sezóny sa v podaní Košičanov niesol v štýle striedania výhier, často aj vysokých, a niekoľkých bodových zaváhaní. Od prvého kola si však „vraňare“ držia neporaziteľnosť, bodovým stratám sa nevyhli ani ich konkurenti, a tak sú zverenci Antona Šoltisa na už spomínanej líderskej pozícii o skóre pred Prešovom. „Nebudem klamať, keď poviem, že sme tých bodov chceli mať viac. Ale taký je niekedy futbal, nie vždy to ide podľa predstáv, boli tam zaváhania, ktoré vôbec nemuseli byť. Treba sa však pozerať dopredu. Poskočili sme na prvé miesto v tabuľke, kde aj chceme byť. Preto treba pokračovať, ísť od zápasu k zápasu a v sobotu potvrdiť, že patríme na čelo tabuľky,“ apeluje Jakúbek.

Zápas medzi Trebišovom a Košicami má úvodný výkop na programe v sobotu o 15.30 hod.

Aktuálne články

Druhá liga s titulárnym partnerom
Ako hráč si zahral na 100-tisícových štadiónoch. Reitera čaká trénerská výzva v druhej lige
Záver nezvládli výsledkovo, nie herne. S podporou fanúšikov chcú Prešovčania postúpiť cez baráž
Padne návšteva sezóny? Nového lídra čaká posledný domáci zápas
Po výhrach z nich opadol tlak. Uspejú Humenčania aj do tretice?
Trebišov s cieľom potvrdiť stúpajúcu formu, Petržalka chce napraviť stratu z posledného kola
Tabulka
# Tím Z Skóre B
1. 18 37:13 47
2. 18 29:11 37
3. 18 36:19 35
4. 18 32:17 32
5. 18 38:28 31
6. 18 33:28 29
7. 18 30:25 28
8. 18 27:27 28
9. 18 29:32 22
10. 18 24:31 22
11. 18 24:29 20
12. 18 17:27 20
13. 18 32:44 20
14. 18 22:28 19
15. 18 17:44 10
16. 18 12:36 2