29.9.
30.9.
30.9.
30.9.
30.9.
1.10.
1.10.
1.10.
29.9.
30.9.
30.9.
30.9.
30.9.
1.10.
1.10.
1.10.
6.10.
7.10.
7.10.
7.10.
7.10.
7.10.
7.10.
8.10.

Košičania veria, že zo zaváhaní u súperov sa už poučili. Zabodujú v Púchove naplno?

Zaujímavý zápas sa počas nadchádzajúceho víkendu črtá v Púchove – domáci MŠK, ktorý napriek menej vydarenému poslednému obdobiu zažíva vydarený úvod sezóny, privíta tím z čela tabuľky, FC Košice.

12. kolo | sobota 8. 10. 2022
PUC
0:2 (0:1)
KOS

Presvedčili sa, že vedia zvládať aj ťažké zápasy 

V predošlých ročníkoch dokázali Považania súpera z metropoly východu v domácom prostredí výrazne potrápiť, na body však po tesných prehrách nedosiahli – v minulej sezóne prehrali s „vraňarmi“ 1:2 a v predminulej 0:1 (hralo sa na umelej tráve v Žiline). Tentoraz by to radi zmenili.  

„Košice sú jedným z najvážnejších ašpirantov na postup do Fortuna ligy. Majú skúsených hráčov doplnených šikovnými mladými chlapcami. My sme však už vo viacerých zápasoch ukázali svoju kvalitu a sami seba presvedčili, že dokážeme zvládať aj ťažké zápasy. Bude to o tom, ako sa nastavíme a ako k tomu zápasu pristúpime. Ak budeme dodržiavať veci, ktoré si povieme, verím v naše víťazstvo,“ uviedol hráč Púchova Adrián Kopičár.

Minulý týždeň sa zverencom Vladimíra Cifraniča podarilo prelomiť sériu troch prehier v rade – na horúcej pôde Komárna získali bod, po ktorom mali zmiešané pocity, keďže vyrovnávajúci gól na 1:1 inkasovali v siedmej minúte nadstavenia. „Vzhľadom na priebeh zápasu sa nám bod dosť máli , pri troške šťastia sme mohli pridať druhý gól a nemuseli sme sa strachovať o výsledok. Nakoniec prišlo v úplnom závere súperovo vyrovnanie a nedokázali sme zvíťaziť. Psychike to veľmi nepridá, keď dostanete gól v poslednej sekunde, ale už sme sa z toho otrepali a v ďalšom zápase sa budeme pokúšať o víťazstvo,“ priznáva Kopičár.

Adrián Kopičár, ktorý je odchovancom žilinského futbalu a v mládeži si zahral aj za bratislavský Slovan, sa do púchovského dresu vrátil v lete po polročnej anabáze v českej druhej lige, kde hájil farby Viktorie Žižkov. „So športovým riaditeľom z Púchova som bol v kontakte už na konci minulej sezóny. Mal som aj nejaké iné ponuky, v hre bola aj možnosť ostať na Žižkove, avšak to som odmietol. Púchov som si vybral preto, lebo som to tu poznal a už v minulosti som sa tu cítil naozaj dobre,“ vysvetlil 25-ročný futbalista, ktorého sme poprosili aj o porovnanie našej a českej druhej ligy. „Možno to vyznie zvláštne, avšak druhá liga v Česku je ešte súbojovejšia ako naša, hrá sa tam doslova o každý meter ihriska. Je tam však pridaná o niečo vyššia kvalita ako u nás,“ myslí si bývalý hráč Senice, Podbrezovej či Šamorína.

Ukázať svoju najsilnejšiu hru a premeniť viac šancí

Košičania sa po minulotýždňovej výhre proti Dubnici (1:0) vrátili na čelo tabuľky, aj keď treba povedať, že druhý Prešov, ktorý má na svojom konte rovnaký počet bodov, odohral o zápas menej. To isté platí aj pre Šamorín, ktorý získal o dva body menej, no má zápas k dobru. Situácia na čele súťaže je tak vyrovnaná, čo Košičanom velí zabrať v Púchove naplno. „Ak mám byť úprimný, v tomto ročníku som ešte Púchov hrať nevidel. Získali však už 17 bodov, takže svoju kvalitu určite majú. Ako v každom zápase, aj v tomto budeme chcieť vyhrať a odniesť si 3 body, no jednoduché to určite nebude,“ ostáva nohami na zemi obranca Košíc František Pavúk, ktorý si praje koncentrovaný výkon svojho tímu na oboch stranách ihriska. „Verím, že ukážeme našu najsilnejšiu hru – teda, že sa presadíme kombinačne, vytvoríme si dostatok šancí a premeníme ich viac ako v predošlých zápasoch. Verím, že defenzíva bude, takisto ako proti Dubnici, pevná a vzadu si udržíme čisté konto. Veľa bude záležať aj od toho, aký bude terén. Vieme, že v minulom kole sa niekoľko zápasov odložilo pre nepriaznivé počasie, resp. nespôsobilý stav ihrísk. Uvidíme, čo nás bude z tohto pohľadu v Púchove čakať,“ povedal 29-ročný futbalista.

V doterajšom priebehu sezóny sa zverencom Antona Šoltisa na trávnikoch súperov príliš nedarilo – prehry zaknihovali na trávnikoch Považskej Bystrice aj Trebišova, v Humennom nevyužili dlhú presilovku, v Petržalke stratili 2-gólový náskok. V Púchove budú chcieť Košičania nadviazať napríklad na cennú výhru z Pohronia. „Áno, musím súhlasiť, bodov z ihrísk súperov nemáme toľko, koľko sme si predstavovali, určite sme ich mohli získať viac. Verím, že z predošlých zápasov sme sa už poučili a nič nenecháme na náhodu. Najdôležitejšie je nedostávať také ľahké góly, aké sme už viackrát inkasovali. Dúfam, že si ustrážime štandardné situácie. Myslím si však, že sme dobre pripravení a v defenzíve to zvládneme,“ konštatuje Pavúk.

František Pavúk mal tento kalendárny rok po futbalovej stránke pomerne zaujímavý – počas jarnej časti si v drese Liptovského Mikuláša vyskúšal našu najvyššiu súťaž, do ktorej sa vrátil po siedmich rokoch odohraných v druhej lige. Po ukončení polročného hosťovania je hráč so šikovnou ľavačkou späť doma v Košiciach. Cíti sa byť po nedávnej skúsenosti z vyššej súťaže vyzretejším hráčom? „Každá skúsenosť človeku pomôže, či už dobrá, alebo aj zlá. V tomto prípade šlo o dobrú – ja som pomohol Mikulášu, takisto aj oni mne. Či som vyzretejší, ťažko povedať, aj predtým som bol dosť skúseným hráčom, na Slovensku už mám niečo odohrané. Pôsobenie v Liptovskom Mikuláši ale hodnotím pozitívne – určite mi to niečo dalo a pomohlo mi,“ uzavrel defenzívny univerzál.

Zápas medzi Púchovom a Košicami má úvodný výkop na programe v sobotu o 15. 00 hod.

Aktuálne články

Ako hráč si zahral na 100-tisícových štadiónoch. Reitera čaká trénerská výzva v druhej lige
Záver nezvládli výsledkovo, nie herne. S podporou fanúšikov chcú Prešovčania postúpiť cez baráž
Padne návšteva sezóny? Nového lídra čaká posledný domáci zápas
Po výhrach z nich opadol tlak. Uspejú Humenčania aj do tretice?
Trebišov s cieľom potvrdiť stúpajúcu formu, Petržalka chce napraviť stratu z posledného kola
Prešov čaká náročná skúška. V závere sezóny si potrebujeme zachovať chladnú hlavu, tvrdí opora defenzívy
Tabulka
# Tím Z Skóre B
1. 10 26:9 28
2. 10 26:5 25
3. 10 18:11 22
4. 9 19:10 16
5. 9 13:9 16
6. 10 16:11 15
7. 10 19:20 15
8. 10 12:15 14
9. 10 14:12 13
10. 10 9:17 13
11. 10 13:18 11
12. 10 10:18 9
13. 10 12:28 9
14. 10 10:15 8
15. 10 12:21 6
16. 10 6:16 2