29.9.
30.9.
30.9.
30.9.
30.9.
1.10.
1.10.
1.10.
29.9.
30.9.
30.9.
30.9.
30.9.
1.10.
1.10.
1.10.
29.9.
30.9.
30.9.
30.9.
30.9.
1.10.
1.10.
1.10.

Prognózy športových novinárov v boji o postup a záchranu v 2FL

Spýtali sme sa novinárov, venujúcich sa II.futbalovej lige, ako tipujú konečné poradie v boji o postup, ako aj vypadávajúcich z druholigovej súťaže.

Michal Maťašovský, JOJ Šport:

Tip na konečné umiestnenie

1. Tatran Prešov

2. FC Košice

3. Komárno

.

15. Dolný Kubín

16. Rača.


Myslím si, že Košičania majú na víťazstvo v lige, ale musia začať pravidelne vyhrávať vonku, a neriskovať dobré meno na domácom trávniku (zápasy so Slovanom B, Račou, pohár s Komárnom). Tatran v príprave ukázal, že sa naďalej vezie na pozitívnej vlne.

Na druhej strane tabuľky môže mať ešte veľký problém Humenné.


Tomáš Horváth, komentátor JOJ Šport:

Tip na konečné umiestnenie :

1. FC Košice

2. FC Tatran Prešov

3. Spartak Myjava

.

15. MFK Dolný Kubín

16. FK Rača


Košičania už pred začiatkom sezóny cítili veľkú šancu vrátiť sa medzi slovenskú futbalovú elitu. Po postupe tria Podbrezová, Banská Bystrica a Skalica boli najväčším favoritom na prvé miesto, no karty v jesennej časti zamiešali nováčikovia z Prešova a Myjavy. Na jar sa však ukáže sila košického kádra a Prešovčanom pre zmenu začne “dochádzať para”. Napriek tomu však udržia druhé miesto a zahrajú si baráž, a to aj po nátlaku Myjavy, ktorá skončí tretia.


Na chvoste sa situácia načrtla už na jeseň. Dolný Kubín síce hrá lepší futbal ako pred rokom Námestovo a dokáže hlavne bodovať, no neskúsenosť hráčov sa ukáže ako kľúčová. Rača počas zimy prišla o najlepšieho strelca Miroslava Antala a nového nenájde. Zostane teda na poslednom mieste a po roku sa s druhou ligou rozlúči.


Ján Jasenka, ŠPORT.sk:

Tip na konečné umiestnenie :

1. FC Košice

2. FC Tatran Prešov

3. KFC Komárno

.

15. MFK Dolný Kubín

16. FK Rača

Prvé tri miesta 2. ligy podľa môjho názoru skončia nasledovne: FC Košice, 1. FC Tatran Prešov, KFC Komárno. Sú to tímy, ktoré majú najkvalitnejšie poskladané mužstvá v lige a prvé dva celky sa môžu spoľahnúť aj na výbornú formu. Tatran je síce prekvapenie, ale tréner Marek Petruš v ňom odviedol kus fantastickej práce a mohol sa oprieť aj gólostroj Jožka Dolného. Záležať bude opäť aj na jeho pušnom prachu.


Na jar to bude tesný boj a záležať bude najmä na šírke jednotlivých kádrov a forme. Z tohto hľadiska sú v popredí Košice, ktoré cez zimu výrazne skvalitnili mužstvo. Očakávam veľmi tesnú bitku, z ktorej vzíde lepšie práve FC. Je to len prognóza a všetko sa ukáže až na trávniku, ale osobne by som si želal, aby postúpil ako Tatran, tak Košice.


Na opačnom konci to bude rovnako dramatické, pretože do boja o záchranu nie sú namočení len poslední dvaja, ale aj viacero ich konkurentov nad nimi. Napriek tomu, samotné postavenie robí svoje a záležať bude ihneď na prvých jarných kolách, ktoré má spodné trio ozaj náročné. Rozhodovať sa bude medzi Humenným, Dolným Kubínom a Račou. Nebudem vôbec prekvapený, keď do III. ligy zostúpia rovnaké dve mužstvá, ktoré sú aktuálne na dne.


Daniel Dedina, Sportnet:

Tip na konečné umiestnenie :

1. FC Košice

2. FC Tatran Prešov

3. KFC Komárno

15. FK Rača

16. MFK Dolný Kubín

Boj o postup:

Najväčšia pozornosť v boji o postup sa momentálne upiera na východ Slovenska. Veľmi silné vyzerajú byť na papieri Košice, ktoré sa v zime ešte posilnili. Najväčšie tromfy momentálne drží ich rival z Prešova, u ktorého platí, že s jedlom rastie chuť. Odpisovať rozhodne netreba ani Komárno či Myjavu. Pri vyrovnanosti druhej ligy sa môže ešte situácia na čele tabuľky zamotať.

Boj o záchranu:  

Špecifikom druhej ligy je to, že ohrozených zostupom je viac než polovica účastníkov súťaže. Stačí jeden zápas a tabuľka môže vyzerať úplne ináč. Napriek tomu si myslím, že situácia na chvoste tabuľky sa radikálne meniť nebude. Najmenej šancí dávam Dolnému Kubínu a Rači.


Vladimír Kikuš, Denník Šport:

Tip na konečné umiestnenie :

1. FC Košice

2. FC Tatran Prešov

3. Spartak Myjava

.

.

15. FK Rača

16. MFK Dolný Kubín

Tatran má trojbodový náskok. Príprava mu vyšla, dosiahol v nej bilanciu 6-0-3. Výhoda zeleno-bielych je, že prvé dva jarné súboje odohrajú doma, hoci stále iba na “cudzom” ličartovskom trávniku. Spomedzi tímov z vedúceho kvarteta sa na jar predstavia už iba v Myjave, čo znamená, že ich čakajú súboje s papierovo ľahšími protivníkmi. Trénerovi Marekovi Petrušovi vyšiel zámer udržať káder pohromade, porúčal sa z neho iba brankár Knurovský. “Koňare” posilnila dvojica legionárov z Radomu, defenzívu vystužil Richard Nagy. O miestenku, znamenajúcu priamy postup, to bude boj, podľa nás v ňom však za kratší koniec budú ťahať sympatickí Prešovčania. Košičania totiž zapracovali na posilnení, káder vystužili príchody skúsených matadorov ako Pačný, P. Varga, Šindelář a Bernard Petrák. V samom závere prípravy prišiel aj Macedónec Nafiu. V spolupráci s Pančindom by mal byť tromfovým esom, aby sa vo finiši dostali Košice pred vedúci Prešov.

V príprave dosiahli Račania vyrovnanú bilanciu 3-1-3, strelecký boom zaznamenal päťgólový Csáno. Veľký hendikep nováčika z okrajovej mestskej časti Bratislavy však bude odchod kanoniera Antala do Komárna. Káder však vystužili príchody ostrieľaných hráčov ako Klabník, Alan Kováč či obranca Petr. Rača určite nie je v najlepšej situácii, zbrane do žita však nehádže. No postačí odhodlanie na udržanie sa v súťaži? Skôr nie...Nováčik z Oravy odštartoval prípravu ako vôbec prvý druholigista, dôvod expresného štartu bola účast na turnaji Adria Cup v chorvátskom Mediline. Počas zimy hlavného trénera Ladislava Pecka nahradil Ján Haspra ml. Dolnokubínčania dosiahli v prírpave bilanciu 3-1-4, z pohľadu psychiky je dôležité, že posledné tri zápasy – hoci proti klubom z nižších súťaží – vyhrali. MFK je v neľahkej situácií, ide bojovať o holú existenciu. Nechceme nad ním predčasne lámať palicu, ale vyzerá to tak, že z najhoršieho sa nevyhrabe a zostúpi. V

Aktuálne články

Ako hráč si zahral na 100-tisícových štadiónoch. Reitera čaká trénerská výzva v druhej lige
Záver nezvládli výsledkovo, nie herne. S podporou fanúšikov chcú Prešovčania postúpiť cez baráž
Padne návšteva sezóny? Nového lídra čaká posledný domáci zápas
Po výhrach z nich opadol tlak. Uspejú Humenčania aj do tretice?
Trebišov s cieľom potvrdiť stúpajúcu formu, Petržalka chce napraviť stratu z posledného kola
Prešov čaká náročná skúška. V závere sezóny si potrebujeme zachovať chladnú hlavu, tvrdí opora defenzívy
Tabulka
# Tím Z Skóre B
1. 10 26:5 25
2. 9 22:8 25
3. 10 18:11 22
4. 9 19:10 16
5. 9 13:9 16
6. 10 19:20 15
7. 9 12:12 14
8. 10 14:12 13
9. 9 14:10 12
10. 9 12:16 11
11. 9 8:17 10
12. 9 11:24 9
13. 10 10:15 8
14. 10 12:21 6
15. 9 7:18 6
16. 9 6:15 2