30.3.
30.3.
31.3.

Šamorínčan Vantruba pri návrate do Podbrezovej: Rozhodli individuálne chyby

Piatkový zápas 7. kola druhej ligy medzi FK Železiarne Podbrezová a FC ŠTK 1914 Šamorín priniesol jednoznačné víťazstvo 3:0 pre Železiarov. Nerodilo sa však ľahko. Hostia urputne bránili, do 53. min držali bezgólový stav a spoliehali sa na nebezbečné brejky, z ktorých cheli udrieť. Bolo ich však žalostne málo a Šamorín tak prehral 5. zápas po sebe. Podbrezová sa ďalšou výhrou udomácnila na horných poschodiach tabuľky, na vedúce Humenné stráca len 2 body.

V bránke FC ŠTK 1914 odchytal celý zápas kmeňový hráč Dunajskej Stredy Martin Vantruba. V Zelpo Aréne sa mohol cítiť ako doma, keďže tu odchytal polsezónu ešte v čase. keď Podbrezovú účinkovala vo Fortuna lige. "Bol to kvalitný zápas s kvalitným súperom. Nás zrazili na kolená individuálne chyby. Podľa mňa však bol zápas na vysokej kvalitatívnej úrovni. Naša taktika bola založená na osobnej zodpovednosti a rozhodli individuálne chyby," hovoril nám pred odchodom do kabíny vysoký brankár.

Treba povedať, že v 77. a 78. min sa domáci prezentovali výstavnými gólmi, hlavne ten tretí od Erika Grendela bude ašpirovať na Gól mesiaca. V závere ešte Podbrezovčania dvakrát trafili do konštrukcie bránky. "Boli tam spomínané situácie, ali okrem toho ešte viaceré šance, ktoré premenili. Čo sa týka Podbrezovej, som veľmi rád, že som sa sem vrátil, na pôsobenie na Horehroní mám veľmi dobré spomienky. Teraz som však v Šamoríne, máme kvalitný tím s vysokými individualitami a môžeme sa šplhať tabuľkou hore, len musíme hrať všetcy svedomito a na 100%," zakončil.

Šamorín sa vysporadúval s prehrou, ale taktiež so zranením krídelníka Appiaha, ktorý si v jednom z tvrdých súbojov zlomil nohu. Mužstvo sa veríme, že chytí, najbližší zápas odohrá v sobotu 11. septembra o 16:00 h proti FC Košice.

Roman Skuhravý: Herne sme to zvládli

Železiari z Podbrezovej si napravili chuť po poslednej domácej prehre so Skalicou a proti Šamorínu nielenže vyhrali, ale sa aj prezentovali dominantnou hrou. V prvom polčase sa trápili s koncovkou, ťažko sa im hralo do hlbokého bloku súpera. Napokon však predsa len našli kľúč od Vantrubovej bránky.

Český tréner Roman Skuhravý neskrýval spokojnosť. "Mám radosť z chlapcov, akým spôsobom sme to zvládli, predovšetkým však herne. Aj keď sme boli v prvom polčase trochu nepokojní vo finálnej fáze, tak som nepochyboval. V druhom polčase sa ukázala sila, kvalita a charakter hráčov. Je vidieť, že sa herne posúvame, a to ma teší najviac. Vôbec sme nešpekulovali, či nám chýbajú, alebo nechýbajú z akéhokoľvek dôvodu štyria dôležití hráči. Ja viem, že tí chlapci, ktorí príležitosť dostali si ju zaslúžili a v dobrom slova zmysle mi zamotali hlavu. Hrali sme ako tím a individuálne výkony vyšli z pracovitosti, ktorú sme mali. Ťažko teda dnes vyzdvihovať jednotlivcov, veľa hráčov odohralo dobrý zápas." Podbrezovej chýbali Galčík, Kováčik, Godál a Issa.

Veľmi dobrý zápas odohral Samuel Ďatko, tentokrát však nie na poste stredového hráča, ale na pravom krídle. Odmenou za jeho výkon mu bol gól zo 77. minúty. "Od začiatku sme zápas kontrolovali, hrali sme svoju hru a súpera sme až na jednu šancu do ničoho nepustili. Zaslúžene sme vyhrali a verím, že takto to bude pokračovať ďalej. Nadviazali sme na naše silné veci, a to je hlavné. Takto by sme sa chceli prezentovať aj v najbližšom zápase v Púchove. Stále však máme na čom pracovať, sú tam nejaké nedostatky, ale to je normálne. Ideme spoločne ďalej," vyjadril sa.

Podbrezovej patrí v tabuľke 4. priečka s bilanciou 5 víťazstiev a 2 prehry so skóre 15:9 a 15 bodmi. V najbližšom 8. kole sa v sobotu 11. septembra o 16:00 h predstaví na trávniku MŠK Púchov.