20.4.
20.4.
21.4.

Dubničania na priaznivej vlne, uspejú aj proti Dukle?

FK Dubnica nad Váhom nemala optimálny štart do druholigovej sezóny. Po piatich kolách mala na konte len štyri body a bola v spodných poschodiach tabuľky.

10. kolo | sobota 25. 9. 2021
DCA
0:1 (0:1)
DUK

Navyše neúspech prišiel aj v 2. kole Slovnaft Cupu, keď podľahla treťoligovej Považskej Bystrici. Všetko zlé sa však na dobré obrátilo a Dubnica v posledných 4 zápasoch bodovala, pričom posledné 2 vyhrala (Humenné, Rohožník).

Samuel Vavrúš: Doma sme silní

Mužstvo trénera Petra Jakuša je očividne v pohode a nakoľko nemalo v týždni pohárové povinnosti, naplno sa pripravovalo na sobotňajší zápas. Ten bude náročný, keďže na Považie zavíta vedúca Dukla Banská Bystrica. Zápas má úvodný výkop o 15:30 h. "Áno, oddýchli sme si a mali sme čas pripravovať sa na ligový zápas s Duklou. Po vyhratých zápasoch je nálada u nás výborná a spravíme maximum, aby to tak ostalo aj po víkende. Záležať bude na nás a našom výkone," hovoril pred stretnutím domáci brankár Samuel Vavrúš.

Dubnická opora medzi tromi žrďami sa vyjadrila aj k poslednému zápasu na ihrisku FK Rohožník, ktorý spolu s mužstvom zvládla a vyhrala 2:1. "Nebolo to tam vôbec jednoduché. Po prvom polčase sme prehrávali 0:1 a skóre sme museli otáčať, čo sa nám predtým v tejto sezóne ešte nepodarilo. Rozhodla naša trpezlivosť. Prvý polčas sme hrali výborne a cez polčasovú prestávku sme si povedali, že v tom musíme pokračovať. Cítili sme, že ten zápas môžeme vyhrať, a tak sa aj stalo." Góly Dunice strelili v 50. min Matúš Kmeť a v 76. min Marek Kuzma. V zostave FK boli aj traja hráči s fortunaligového AS Trenčín - Adrián Slávik, Matúš Kmeť a Lucas Demitra.

Podľa Samuelových slov sa Dubničania Banskobystričanov neboja. "Tak Dukla Banská Bystrica je skúsené mužstvo, dobré v obrane aj v útoku. Ale my hráme doma, kde sme silní a chceme poraziť každého súpera, bez ohľadu na jeho kvalitu či tabuľkové postavenie. Myslím si, že keď nadviažeme na výkony z posledných dvoch zápasov a budeme disciplinovaní a nebudeme robiť chyby vzadu a každý k tomu pristúpi zodpovedne, tak verím, že máme šancu na úspech. Budeme sa snažiť streliť o gól viac ako súper a zo zápasu si odniesť tri body," vyhlásil Samuel Vavrúš.

Dubnica je v aktuálnej tabuľke na 11. mieste s bilanciou 3-3-3, skóre 16:15 a 12 bodmi. Najlepším strelcom mužstva je 6- gólový Marek Kuzma.

Odčiniť pohárové zaváhanie

Futbalisti Dukly Banská Bystrica sú na čele druholigového pelotónu s 20- bodmi, no iba o skóre pred Humenným. V jej tábore často počujeme vyjadrenia, že v meste pod Urpínom neberú nič iné ako postup do najvyššej súťaže. Bolo tak aj v stredu po zápase 3. kola Slovnaft Cupu v Podbrezovej, kde Dukla prehrala 1:2.

V Zelpo Aréne nastúpili zverenci trénera Stanislava Vargu bez Matúša Hrušku, Lukáša Migaľu či Dávida Richtárecha, Iba v 58. min sa na ihrisko dostali Jakub Šulc a Róbert Polievka. Dukle ten zápas veľmi nevyšiel, síce mala v úvode gólovú šancu po zakončení Adama Hanesa. Boli to ale domáci, ktorí zahadzovali vyložené šance a ujala sa až strela Martina Talakova z 23. minúty.

Dukla hneď v úvode druhého polčasu inkasovala druhý gól po zaváhaní obrany a nedôraznej malej domov, ktorú využil útočník Železiarov Ivan Timoschenko. Po hodine hry a príchode spomenutého Polievku začali byť nebezpečnejší hostia a práve po faule na prenikajúceho Polievku sa v 82. min pískal pokutový kop, ktorý premenil Ľubomír Willwéber. V nadstavenom čase mal možnosť na vyrovnanie aktívny Polievka, ale jeho gólové zakončenie pod brvno zlikvidoval zákrokom zápasu podbrezovský Ivan Rehák.

Banskobystričania musia tento zápas hodiť za hlavu a akiste tak aj urobia. V Dubnici ich nečaká nič ľahké. Posledné zápasy na Považí boli pre nich náročné. Spomeňme si len na leto 2020 a posledný zápas nadstavby o postup do baráže, v ktorom Dubnica zdolala Duklu jasne 4:1. V minulej sezóne Dukla v Dubnici v 2.kole vyhrala 1:0 po góle Miladina Vujoševiča.

Kto sa bude radovať po sobote? Ako dopadne mikrosúboj 6- gólových Mareka Kuzmu a Róberta Polievku?