4.5.
4.5.
5.5.

Prešov nevyužil prehru Komárna

V 24. kole MONACObet ligy sa na čele tabuľky vytvárala zaujímavá situácia, aby sa nakoniec v bodových nožniciach medzi lídrami nič nezmenilo. Po piatkovej prehre Komárna v Myjave totiž prišla nedeľňajšia Prešova v Šamoríne. Jediným mužstvom bez prehry v jarnej časti ostáva Humenné.

Ešte v piatok porazilo Pohronie nováčika súťaže z Malženíc po góle, ktorý dal už v 2. minúte Adam Horvát. Hosťujúce mužstvo prehralo tretí zápas v rade. V rovnaký deň Myjava potvrdila, že vie byť pre každého nepríjemným súperom a v piatok zdolala Komárno (2:0). Prvý gól dal v 22. minúte utešenou strelou spoza šestnástky a do horného rohu Samuel Flamík, druhý pridal tri minúty pred koncom po kľučke na brankára Filipa Dlubáča útočník s francúzskym pasom a senegalským pôvodom Sidath Sow. Domáci ukončili sedemzápasovú sériu bez víťazstva a na jar vôbec prvýkrát (po predchádzajúcich dvoch remízach a štyroch prehrách) vyhrali. Vôbec, kopaničiari sa víťazstva v súťaži dočkali po piatich mesiacoch, predtým vyhrali naposledy 11. novembra v zápase proti Púchovu. Na margo ich víťazstiev dodajme, že v septembri zdolali i Prešov, takže majú na konte výhry nad oboma adeptami na priamy postup.

V nedeľu predpoludním Prešov ponúknutú rukavicu nevyužil. Na trávniku Šamorína prehral 1:2. V prvom polčase skóroval domáci Zoran Záhradník. V druhom vyrovnal Jozef Dolný, ktorý dal už svoj štrnásty gól v tejto sezóne a stráca už len jeden zásah na 15-gólového ex-Púchovčana Tomáša Letenaya. Tri minúty pred koncom však strelou zvnútra šestnástky rozhodol brazílsky stredopoliar Felipe Cardoso. „Bol to vyrovnaný zápas. Súper ukázal kvalitu, my takisto. Náš plán však fungoval lepšie. Strelili sme dva góly, mohli sme viac, to je môj subjektívny pocit. Ale opäť sme ukázali charakter a zaslúžili sme si vyhrať,“ povedal estónsky tréner Šamorína Vladimir Vassiljev.

Podobne ako Komárno, aj Prešov utrpel tretiu prehru v súťaži. Nedeľňajšia je vôbec prvá pod taktovkou trénera Mareka Petruša, ktorý prebral Tatran v 10. kole. „Inkasovali sme zo situácie, na ktorú sme sa pripravovali. Dlhý nákop za obranu a my dostaneme hlúpy gól… V druhom polčase sme vyrovnali, potom sme nepochopiteľne nepotrestali súpera po samostatnom nájazde Pavúka a v závere sme pykali. Za stavu 1:1 sme hrali na víťazstvo, nechali sme otvorené dvierka a Šamorín to využil,“ povedal tréner Prešovčanov Marek Petruš.

Jediným mužstvom, ktoré na jar neprehralo, tak ostáva Humenné. V sobotu vo východniarskom derby remizovalo v Trebišove, kde vyhrávalo po góle Erika Streňa ešte v 1. polčase. Dve minúty pred koncom však vyrovnal František Sitarčík.

Humenčania sú v tabuľke MONACObet ligy na 5. mieste. Opätovne ich preskočila Považská Bystrica, ktorá vyhrala v Žiline na „domácom“ trávniku Liptovského Mikuláša po góloch Jakuba Tancíka a Ľuboša Praženku. Liptákom tak usekla ich sériu piatich zápasov bez prehry, v ktorej pritom dominovali až štyri víťazstvá. Liptákov musí mrzieť, že druhý gól inkasovali len minútu po svojom vyrovnávajúcom a aj to, že Peter Voško za stavu 0:1 nevyužil pokutový kop.

Spišská Nová Ves po premiérovom víťazstve proti Považskej Bystrici v predchádzajúcom kole, proti ďalšiemu mužstvu z Považia neuspela, prehrala v Púchove (0:2). Domáci v predchádzajúcich piatich domácich zápasoch neuspeli, takže jednu sériu ukončili aj oni.

V nedeľu sa okrem zápasu v Šamoríne hrali aj dva duely v Bratislave. Padlo v nich 11 gólov. Na bratislavských Pasienkoch sa v súboji rezerv tešila dvadsaťjednotka Slovana, ktorá zdolala Žilinu rozdielom triedy 5:2. Hetrikom sa blysol nigérijský útočník Elvis Isaac. Štvrtý zápas v rade vyhrala Petržalka, ktorá bola nemilosrdná k Dolnému Kubínu (4:0), keď sa o štyri góly postarali štyria rôzni strelci – Lukáš Gašparovič, Péter Nagy, Jakub Jakubko a Filip Oršula. K Prešovu sa Petržalka priblížila na rozdiel piatich bodov, takže boj o barážové miesto pre ňu ešte nemusí byť stratený. Rovnako rozdiel piatich bodov je v tabuľke MONACObet ligy aj medzi pätnástym Dolným Kubínom a štrnástymi Malženicami.

Z iného, ale súvisiaceho súdka - keďže v najvyššej súťaži prehrali FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble v Trenčíne a majú už nedostihnuteľnú šestnásťbodovú stratu, MONACObet liga pozná ďalšieho účastníka svojho budúceho ročníka.