4.5.
4.5.
5.5.

Komárno zvýšilo náskok, definitíva pre Spišiakov

Netradične v stredu sa hrali zápasy 26. kola MONACObet ligy. Definitívu vypadnutia majú po svojej prehre na trávniku Petržalky futbalisti Spišskej Novej Vsi. Vyjasňuje sa aj hore. Prešov prehral v Púchove a keďže Komárno remizovalo v Považskej Bystrici, po atraktívnych súbojoch na Považí zvýšil líder svoj náskok na päťbodový.

V Považskej Bystrici pred návštevou kola (649 divákov) dali prvý gól hráči Komárna, keď sa presadil Patrik Voleský. Šesť minút pred koncom 1. polčasu vyrovnal Dušan Kucharčík.

Do niekoľkých rôznych kolóniek sa v zápase Púchov – Prešov (3:2) zapísal domáci Adrián Kopičár. Dal prvý gól zápasu, ešte v závere 1. polčasu po ňom náskok Púchovčanov navýšil Timotej Vavrík. Kopičár však stihol inkasovať aj žltú kartu a v 51. minúte zápasu aj červenú. Prešovčania tesne predtým dokázali dať kontaktný gól Patrikom Šimkom, ale takmer vzápätí Adrián Mojžiš pridal tretí gól domácich. Štvrť hodiny pred koncom Jozef Špyrka už len korigoval skóre zápasu.

Rovnaké skóre sa zrodilo v Bratislave, kde dvadsaťjednotka Slovana porazila Malženice. Víťazný gól dal v 4. minúte nastaveného času strelou z priameho kopu Martin Kušnír. Aj v tomto zápase sa „červenalo“, vylúčení boli Erik Kramár (Slovan) a Jakub Paur (Malženice). Zhodou okolností, zároveň strelci gólov v zápase.

Dobrú formu potvrdila Petržalka, ktorá si v domácom prostredí podľa očakávaní poradila po góloch Arnauda Konana a Lukáša Gašparoviča so Spišskou Novou Vsou (2:0). Pre Spišiakov tak bolo 26. kolo MONACObet ligy definitívou z pohľadu potvrdenia pádu do nižšej súťaže. Na konte majú po dvoch víťazstvách a troch remízach len deväť bodov, takže štyri kolá pred koncom súťaže sa už nemôžu ani teoreticky dotiahnuť na štrnáste Malženice s 23 bodmi. Petržalka, ktorá vyhrala šesť zápasov za sebou, stráca na Prešov už len dva body a barážová priečka pre ňu začína byť reálnejšia.

Štvrtý vzájomný zápas medzi Dolným Kubínom a Humenným, ktorému kvôli deviatim žltým kartám a jednozápasovému dištancu chýbal Erik Streňo, skončil bezgólovou remízou. Pozoruhodné je, že takto skončili až tri zo štyroch stretnutí týchto súperov. Dolný Kubín po prehre Malženíc trochu stiahol svoju stratu na ne z doterajších ôsmich na sedem bodov.

Liptovský Mikuláš v Žiline, v ktorej má teraz domáce prostredie, prehral už tretí zápas v rade. Po tom, čo ho na tamojšom umelom trávniku zdolali Považská Bystrica a Púchov, si tri body odniesol Trebišov. Góly padali v druhom polčase. Najprv skóroval do prázdnej bránky trebišovský Boris Druga. Potom Laktionov vrátil loptu pred bránku a nikým nekrytý Tobiáš Diviš vyrovnal. Po centri a následnej hlavičke však víťazný gól hostí Vladimír Bajtoš. Liptáci s Trebišovom v tejto sezóne prehrali oba zápasy, keďže na jeseň podľahli na Zemplíne 0:2.

Mladíci zo žilinskej rezervy remizovali v Šamoríne (1:1), keď oba góly padli už v prvých desiatich minútach. Už v 2. minúte skóroval hosťujúci Lukáš Prokop, v deviatej vyrovnal Lukas Leginus. V drese hostí nastúpil obranca Tobiáš Pališčák vo veku 16 rokov a 182 dní, týmito číslami sa stal najmladším hráčom tohto ročníka MONACObet ligy.

Vo večernom zápase porazila Myjava tím Pohronia. Prvý gól dal z penalty domáci Oscar Castellano, vyrovnal Filip Tatar. Myjava dala víťazný gól v 2. polčase, strelil ho Alioune Sylla. „Úvod zápasu bol z našej strany veľmi aktívny. Hrali sme veľmi pekný futbal, snažili sa kombinovať a mohli sme veľmi skoro otvoriť skóre. To sa síce nepodarilo, ale napokon sme prvý gól predsa len vsietili my. Súperovi sa však podarilo vyrovnať na 1:1… Cez prestávku sme si povedali, že v druhom polčase musíme hrať aktívnejšie, pretože je to o nás, o našej aktivite na trávniku a spravili sme napokon všetko preto, aby dnes tri body zostali doma,“ povedal asistent trénera Myjavy Volodymyr Vasylyev.