6.8.
6.8.
6.8.
6.8.
6.8.
6.8.
7.8.
7.8.
6.8.
6.8.
6.8.
6.8.
6.8.
6.8.
7.8.
7.8.
12.8.
12.8.
12.8.
13.8.
13.8.
14.8.
14.8.
14.8.

Šimon Šmehyl: Zázemie v 2FL porovnateľné s Českom

V KFC Komárno sa tvorí zaujímavý káder, ktorý na začiatku prípravy posilnil aj skúsený Šimon Šmehyl.


Zažiaril už v mladom veku, keď sa v drese materského FC Nitra predstavil vo Fortuna lige aj v Slovenskom pohári. Dnes 27-ročný Šimon Šmehýl počas kariéry vystriedal v najvyššej súťaži dresy spomínanej Nitry, Senice aj Myjavy. Ešte väčšiu zápasovú porciu má na svojom konte v rámci II.futbalovej ligy, kde v dresoch Dukly Banská Bystrica a ŠTK Šamorín zaznamenal viac ako stovku štartov. Po dvojročnom pôsobení v českej druhej najvyššej súťaži, sa vracia do známeho prostredia 2FL. V novej sezóne oblečie dres KFC Komárno.  

“Dôvodov na návrat bolo viacero. Počas jarnej časti som riešil predlženie zmluvy v Prostějove, ale bohužiaľ sa naše predstavy nevedeli zosúladiť, a tak som sa musel začat obzerať po novom klube. Istý čas bol v hre aj jeden tradičný pražský klub, ale z transferu nakoniec zišlo. Medzičasom mi manažér oznámil interes zo strany Komárna a po osobnom stretnuti s predstavitelmi KFC a predostrení ich vízie smerovania klubu, som cítil velký záujem. To ma samozrejme veľmi potešilo a utvrdilo v tom, že by to mohol byť správny krok,” prezradil rodák z Topoľčian, pre ktorého zohralo významnú úlohu aj to, že sa mohol vrátiť na Slovensko.

“Aktuálne komplikácie na hraniciach kvôli pandémii situáciu sťažovali. Potreboval som väčšiu flexibilitu v rámci pohybu, keďže sa nám so snúbenicou nedávno narodil syn,” dodal hrdý tatino. Mimochodom, ako zvláda profesionálny futbalista, naučený na pravidelný režim, rolu čerstvého otca? “Sám som bol zvedavý ako to budem zvládať. Začiatky boli trošku náročné, hlavne vstávanie počas noci. Ale tým, že mám starostlivú snúbenicu a milujúcu rodinu, ktorá nám so všetkým pomáha, tak ide všetko nadmieru dobre za čo som nesmierne rád a užívam si to.”

Keďže toho v rámci dvoch slovenských najvyšších súťaží, ale aj českého futbalu, kde pôsobil v dresoch Sokolova a Prostějova, už čo-to zažil, vie Šimon Šmehýl porovnávať. Ako je na tom teda II.futbalová liga v porovnaní s našimi susedmi? “Čo sa týka druhej českej ligy tak je treba povedať, že je velký rozdiel hrať o špicu tabuľky a o udržanie. Počas môjho posobenia v Česku som zažil oboje. Najprv prišli tie zložitejšie chvíle, ktoré neboli vôbec príjemné. Ale som rád, že posledná sezóna v Prostějove, bola z môjho osobného hladiska, dovolím si tvrdiť, zatiaľ najlepšia v kariére. Preto ma aj trošku mrzí, že som klub už z vyššie spomínanych dôvodov opustil. Hralo sa takmer do konca sútaže o postup a myslim si, že kluby z top 3 tabuľky českej FNL sú na kvalitatívnej úrovni priemerných klubov z našej prvej ligy. Čo sa týka zázemia, tak sú kluby, minimálne tie, v ktorých som pôsobil ja, na porovnatelných podmienkach v rámci oboch krajín.”

Čo teda, pôvodom útočník, ktorý sa podľa vlastných slov našiel na poste pravého obrancu, našiel po príchode do kabíny KFC Komárno?

“V klube som od prvého dňa letnej prípravy, čo je pre mňa velké plus vzhladom k tomu, že v tom období som mal ešte platnú zmluvu v Prostějove. Týmto by som sa im chcel aspoň takto nadiaľku poďakovat za korektné jednanie a umožnenie mi pripojiť sa k tímu KFC. Počas prípravy sme už stihli absolvovať týždenné sústredenie v Maďarsku, čo je tiež velke pozitívum a je treba povedať, že v našich končinách to vôbec nie je samozrejmosť. To je ďalší signál toho, že klub robí maximum aby sme boli, čo najlepšie pripravení na nadchádzajúcu sezónu. Veľa hráčov z aktuálneho kádra poznám, či už osobne, alebo ako súperov, čo mi tiež velmi pomohlo v rýchlej adaptácii a verím, že spolu vytvoríme silnú partiu, ktorá bude ťahať za jeden povraz.”


Aktuálne články

Zostrihy zápasov 4. kola
Ukončí Trebišov myjavskú sériu bez prehry? Musíme zlepšiť zakončenie, vraví Bajtoš
Schlossár zo Slovana: Aby tí, čo nás odpisovali, zmenili názor
V Dubnici medzinárodný projekt. Hráči: Prečo by sme nemohli mať tie najvyššie ambície?
Dobrý výkon dotiahli v druhom polčase do gólového záveru. Prešovčania sa radujú z prvej výhry
Zostrihy zápasov 3. kola
Tabulka
# Tím Z Skóre B
1. 4 8:2 9
2. 4 9:4 9
3. 4 6:6 9
4. 4 6:2 8
5. 4 5:2 8
6. 4 6:4 7
7. 4 4:4 7
8. 4 4:7 6
9. 4 8:12 6
10. 4 3:3 5
11. 4 5:6 4
12. 4 4:5 4
13. 4 10:9 3
14. 4 7:8 3
15. 4 4:8 3
16. 4 3:10 0
Partneri AK2FL
partner
partner
partner