28.4.
28.4.
28.4.
28.4.

Belasú bránku odomkol Kováčik, Železiari svojho súpera drvili a potvrdili výbornú fazónu

Bol to taký zápas, aký si urobili. Futbalisti FK Železiarne Podbrezová privítali v piatok hráčov ŠK Slovan Bratislava U21 a boli vysokými favoritmi stretnutia. Obzvlášť po tom, ako v utorok v zápase Slovnaft Cupu podali mimoriadny výkon proti Spartaku Trnava, keď hlavne v druhom polčase to bola od nich futbalová báseň. Proti rezerve Slovana začali komótnejšie, ale postupom zápasových minút sa prejavovala ich dominancia.

Domáci sa v úvode zastreľovali, ich strelecké pokusy končili mimo troch žrdí.. Bránku Slovana odklial až v 21. min Peter Kováčik, keď si po rohovom kope Galčíka našiel loptu za šestnástkou a krásnou strelou nedal Rybárovi šancu. Zásadný moment stretnutia sa udial v 37. min - stopér Slovana Juraj Lacko ako posledný stratil loptu, tú mu zobral Issa, ktorého pred šestnástkou zastavil nedovolene a nasledovala pre neho červená karta. Aby toho nebolo málo, z následného priameho kopu sa presadil Erik Grendel - 2:0. V 44. min bol v šestnástke podkopnutý Samuel Ďatko a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Jozef Špyrka. Jedinú šancu hostí mal David Hrnčár, ale v brejku tiesnený namieril len na Ludhovo brvno.

V druhom polčase to bola hra mačky s myšou. Domáci sa bavili futbalom a niektoré akcie poňali priam exhibične. 4. gól pridal po peknej akcii Rolanda Galčíka Ďatko - 4:0. Piaty gól bol čerešničkou na torte, keď si Boris Godál narazil loptu pred pokutovým územím, vnikol do neho a pred prázdnu bránku prihral Vladimírovi Barborovi - 5:0. Podbrezová tak emočne a fyzicky nadviazala na mimoriadny zápas proti Trnave, o ktorom išli ódy. Dosiahla tak 5. víťazstvo v rade za sebou na nulu, pričom neinkasovala už 467 minút.

Peter Kováčik: Dominantné víťazstvo

Podbrezová ako favorit stretnutia začala zápas aktívne, snaživo, ale niekoľko striel jej hráčov išlo tesne vedľa. Gólovo sa presadil až v 21. min reprezentant do 21 rokov Peter Kováčik. "Od začiatku sme na súpera vybehli a vytvorili sme si viacero sľubných situácii, no nanešťastie sa nám ich nepodarilo premeniť. Až keď sme strelili prvý gól, tak potom sme sa upokojili a na naše kopačky sa preniesol pokoj. Následne sa nám podarilo v prvom polčase streliť ďalšie dva góly. Druhý polčas sa viac- menej dohrával, mali sme obrovské množstvo šancí a dobrých streleckých pozícii, no podarilo sa nám streliť len dva góly. Ale určite k tomu prispelo aj vylúčenie súperovho hráča ešte v prvom polčase za stavu 1:0. Ale aj napriek tomu sme podľa mňa podali dominantný výkon a jednoznačne sme vyhrali zaslúžene," hovoril po zápase hráč, ktorý má v posledných týždňoch fantastickú formu a je ho plné ihrisko.

Na Horehroní sa piatkového zápasu mierne obávali. Očakávalo sa, ako mladé mužstvo preladí na ligové povinnosti, nakoľko sa v utorok fyzicky a emočne vyžmýkalo do dna. "Po utorkovom zápase s Trnavou som mal rešpekt, pretože to bolo veľmi emocionálne. Tempo stretnutia so Slovanom ovplyvnilo vylúčenie. Veľa situácii sme obohrávali, ale takto sa hrá proti desiatim. Bolo vidieť, že vymýšľame, nemali sme tak rýchle nastavenie ihriska, ako by sme potrebovali. Možno by som však chcel od mužstva až príliš. Vážim si však, že sme nedostali gól, obrana nám hrá v posledných zápasoch výborne," komentoval domáci tréner Roman Skuhravý, ktorý v zápase šetril Mateja Oravca, či Daniela Pavúka. Źeleziarov čaká v utorok dohrávaný zápas v Dubnici, následne v piatok privítajú Humenné a jeseň ukončia v Rohožníku.

Napriek piatim gólom výborný brankár

Slovan U21 prišiel na Horehronie s dvomi hráčmi A- tímu. V strede poľa operoval Filip Lichý a na pravom krídle bol hlavne v prvom polčase aktívny David Hrnčár. Celkovo však zverenci Vladimíra Gálu nepodali dobrý výkon. Dlho sa v zápase držali, nehrali zle, ale draho ich vyšlo fatálne zlyhanie Juraja Lacka, ktorý spravil chybu v rozohrávke a neskôr fauloval rozbehnutého Issu a predčasne putoval pod sprchy.

Belasí odohrali v druhej lige 7 zápasov vonku, no ani raz neskórovali. Problémy majú aj v defenzíve, za ktorou vynikol Tomáš Rybár, ktorý Podbrezovej vychytal niekoľko tutoviek a za góly viac- menej nemohol. "Podbrezová hrala dobre, od úvodu nás zatlačila. Majú dobre organizovaný tím, vidno, že majú skúsených hráčov. My, pokiaľ sme plnili to, čo sme si hovorili, tak sme hrali nádejne. Žiaľ, prišlo k vylúčeniu nášho hráča, následne prišiel druhý gól po štandardnej situácii a zápas sme stratili," ponúkol svoj pohľad muž, ktorý bol hlavne v druhom polčase v jednom ohni a napríklad Rolandovi Galčíkovi chytil dva čisté góly.

Hostia v druhom polčase odolávali čo to dalo. "Ťažko sa vyjadrovať k červenej karte. Ja som bol k tomu čelom a zdalo sa mi, že útočník bol pred našim obrancom. Naozaj neviem... Máme kopu mladých hráčov, naša juniorka je medzistupeň medzi dorastom a seniorským futbalom a práve v takýchto zápasoch by mali mladší hráči dostávať príležitosť. Potrebujú hrať takéto zápasy, žiaľ, dnes to dopadlo, ako to dopadlo. Pre brankára sú takéto zápasy hop, alebo trop. Čo môže, to chytí, čo nemôže a chytí tak zahviezdi, ale keď nemá šancu, je to bolestivé. V ďalšom kole hráme proti FC Košice, musíme sa dať dokopy, potrénovať a záleží na nás, ako sa pripravíme na tento zápas." zakončil 22- ročný Tomáš Rybár.

Slovan B je v tabuľke na 15. mieste s bilanciou 2-2-11, skóre 9:33 a 8 bodmi.