4.5.
4.5.
5.5.

Streňova pastva pre oči, Rapavého hetrik nestačil

Program 22. kola MONACObet ligy bol rozložený do štyroch dní. Hneď vo štvrtok sa hral šláger medzi Považskou Bystricou a Humenným, skončil sa až nečakane jasným víťazstvom východniarov. V piatok utrpel nepríjemnú bodovú stratu Prešov, čo využilo Komárno a po víťazstve na trávniku FK Pohronie zvýšilo svoj náskok. Domáce mužstvá v tomto kole vyhrali len dvakrát.

Humenné hrá na jar výborne. Vyhralo na trávniku Pohronia, doma porazilo dvadsaťjednotku Slovana, remizovalo v Myjave, potom pripravilo prvú jarnú prehru Šamorínu a teraz aj Považskej Bystrici. Postavou zápasu, ktorý sa hral pred 535 divákmi, bol Erik Streňo. Po zásahu Mateja Franka, ktorý vyhral bežecký súboj s Pagáčom a trafil k žrdi, práve on pridal druhý gól hostí. Namieril presne zo sedemnástich metrov a Humenné tak už v prvej štvrťhodine vyhrávalo 2:0. Skutočnú pastvu pre oči však predviedol dve minúty pred prestávkou. Bol asi päť metrov za poliacou čiarou, keď si všimol, že brankár Marek Teplan je mimo bránky, a tak na ňu poslal dlhý nákop. Lopta sa po ňom odrazila od žrde a potom od nešťastného Teplana – gól bol teda ako vlastný pripísaný jemu - do bránky.

Impulz prišiel dve – tri minúty predtým. „Na lavičke som vravel, že idem upozorniť Streňa, že brankár chodí vysoko, nech to skúsi lobom. Spravil to fantasticky… Určite to bude nejaký gól mesiaca… Teším sa z neho, ale ešte viac z troch bodov,“ povedal po zápase v rozhovore pred mikrofónom JOJ Šport tréner Humenného Ľubomír Reiter.

Považania korigovali skóre gólom v 80. minúte. Nepriestrelnosť brankára Humenného Adriána Knurovského sa tak skončila po 438 minútach. Séria Považskej Bystrice bez prehry zas po jedenástich zápasoch.

Po tomto kole MONACObet ligy platí, že na jar neokúsili prehru už len dve mužstvá. Okrem Humenného je to i Prešov, ktorí celkovo ťahá už 14-zápasovú sériu bez prehry (10 – 4 - 0). Zápas na bratislavských Pasienkoch s rezervou Slovana priniesol reprízu jesenného výsledku, pretože i v septembri sa skončil duel medzi týmito súpermi bez gólov. Prešov stratil vôbec prvé body na jar, čo môže bolieť. Komárno totiž po góloch českého záložníka Dana Ožvaldu a kamerunského útočníka Christiana Bayemiho vyhralo na trávniku Pohronia a pred Šarišanmi má teraz k dobru štyri body.

V piatok nevideli gól ani v Púchove. Ten síce na jeseň vyhral na trávniku Dolného Kubína ľahko 4:0, ale v domácom prostredí pred 565 divákmi si s ním neporadil a nedokázal mu streliť gól. Šamorín v sobotu potvrdil pozíciu jasného favorita proti Spišskej Novej Vsi a tromi gólmi v druhom polčase ju zdolal rozdielom triedy. Bolo to vôbec prvé víťazstvo domáceho tímu v kole. Čiernohorský útočník Šamorína Matija Krivokapič dal svoj 10. gól v sezóne. V tabuľke strelcov je tak už šesť hráčov s dvojciferným nástrelom.

Liptovskému Mikulášu ani solídny výkon proti Myjave nepomohol na žilinskom umelom trávniku k zisku troch bodov. Hráči MFK Tatran vyhrávali po góle Petra Voška, Myjava vyrovnala po hodine hry Imrichom Bedecsom z penalty, kým Liptáci v 72. minúte rovnakú výhodu Naphthalenem Appiahom nevyužili.

Program veľkonočného 22. kola MONACObet ligy ukončil v nedeľu zápas Žilina B – Malženice (4:3). Hostia, ktorí v predchádzajúcom kole pretrhli jarné strelecké suchoty proti Trebišovu (3:1), dali tri góly i žilinskej rezerve. Hetrik dosiahol 30-ročný hrotový útočník Malženíc Daniel Rapavý, ktorý vyrastal v mládežníckom systéme trnavského Spartaka. Skóroval hlavičkou, z hry i peknou „placírkou“ a nakoniec z pokutového kopu. Jeho zásahy však nestačili, druhý a tretí gól dal za stavu 1:4 a už nimi len zdramatizoval záver zápasu.